Ogłoszenia parafialne

29 listopada 2020 roku

1) Pierwszą Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on nam pod hasłem: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. To dugi rok programu duszpasterskiego dla Kościoła w Polsce na lata 2019-2022, którego temat brzmi: „Eucharystia daje życie”. Podczas tego roku będziemy starali się pogłębiać nasze rozumienie Eucharystii i oddawać szczególną cześć Chrystusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie. Chodzi więc o to, abyśmy pogłębiali naszą świadomość, abyśmy zdali sobie sprawę z tego, czym tak naprawdę jest Eucharystia i jak powinna ona kształtować nasze chrześcijańskie życie.

2) Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania będzie nasz udział w Roratach w dni powszednie o godz. 6:45 . Wszyscy przynosimy świece, a dzieci lampiony

3) W tym tygodniu Różaniec w naszym kościele:
 Wtorek po Mszy Świętej roratniej – za rodzinę różańcową (wymiana tajemnic różańcowych)
 Środa po Mszy Świętej roratniej – za chorych
 Sobota po Mszy Świętej roratniej – w intencji wynagradzającej N.M.P w 1 sobotę miesiąca

4) W środę, 4 grudnia, w liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary

5) Osoby, które mają zamówione msze święte w tym tygodniu proszone są o sprawdzenie poprawności intencji (Intencje wywieszone są w gablotach parafialnych). Jeśli będą jakieś nieprawidłowości to proszę o zgłoszenie tego w zakrystii przed Mszą Świętą .

6) Zapraszamy na XVII Męski Różaniec ulicami miasta który rozpocznie się o godzinie 9.00 Mszą św. i Zawierzeniem w parafii na N.M.P Matki Kościoła na os Dolnośląskim. O godzinie 11 rozpocznie się różaniec

7) Zapraszamy na Ogólnopolskie Rekolekcje „ODDANIE33.pl” Szczegóły na plakacie przed Kościołem

8) Kancelaria parafialna czynna tylko w sprawach pilnych po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym z p. Organistą, numer telefonu do p. Organisty wywieszony jest na drzwiach kancelarii

9) Dziś o godzinie 17.00 odbędzie się Msza św. w intencji Ks. Proboszcza Antoniego Pietrasa. Jest to Msza Św. od uczestników pogrzebu.

10) Decyzją Księdza Arcybiskupa nowym Proboszczem naszej parafii został mianowany ks. Mariusz Kuligowski – obecny proboszcz parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Żeroniach. Wprowadzenie Ks. Mariusza Kuligowskiego na Proboszcza naszej parafii odbędzie się w przyszłą Niedziele na Mszy Św. o godzinie 11

11) Dzisiaj o godzinie 11 zostaną poświęcone opłatki wigilijne, które od jutra będą dostarczane do naszych domów przez Pana Organistę oraz osoby do tego upoważnione. Ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną prosimy aby przyjmowanie opłatka odbywało się przy furtkach domów, ewentualnie przy drzwiach. Opłatki będą zabezpieczone w kopercie oraz dodatkowej folii ochronnej. Prosimy w ramach możliwości o zachowanie odpowiedniego dystansu.

Harmonogram roznoszenia opłatka na ten tydzień:

Poniedziałek 30.11.2020
Godz.15.30 – Nowa i Wodna (Jakub Antczak i Jakub Kot)
Godz.15.30 – Dolna (Organista)
Godz.16.00 – Pomorska, Żóławska i Pojezierska (p Adam Rychlik)
Godz.16.30 – Kujawska i Małopolska (p Mariusz Woźniak)

Wtorek 01.12.2020

Godz. 15.30 – Słoneczna (Organista)
Godz. 15.30 – Mazowiecka (Jakub Antczak i Jakub Kot)
Godz. 16.30 – Chełmińska i Podlaska (p. Mariusz Woźniak)
Godz. 18.00 – Łęczycka (Jakub Antczak i Jakub Kot)

Środa 02.12.2020

Godz. 15.30 – Mazurska, Kaszubska (Jakub Antczak i Jakub Kot)
Godz. 15.30 – Łowicka (Organista)
Godz. 15.30 – Warszawska (p. Adam Rychlik)

Czwartek 03.12.2020
NIE ROZNOSIMY

Piątek 04.12.2020
Godz. 9.00 – Olsztyńska (Organista)
Godz 16.00 – Pogodna, Ks. Jerzego Popiełuszki, Siewna, Żniwna (Jakub Antczak i Jakub Kot)

Sobota 05.12.2020
Godz. 10.00 – Dobrzelów (Organista i Jakub Antczak)

22 listopada 2020 roku

 1. Dziś obchodzimy Niedziele Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku Liturgicznego. Za tydzień pierwsza Niedziela Adwentu, która rozpoczyna nowy rok liturgiczny i Duszpasterski.
  Za tydzień na Mszy św. o godzinie 11 nastąpi poświęcenie opłatków wigilijnych.
 2. W tym tygodniu różaniec:
  • 25 listopada o godz. 16.15 – za dusze w czyśćcu cierpiące, za chorych i ustanie pandemii,
  • 27 listopada o godz. 16.15 – za całą Parafię.
 3. Do czasu mianowania nowego proboszcza naszej parafii kancelaria parafialna czynna tylko w sprawach pilnych po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym z p. Organistą, numer telefonu do p. Organisty wywieszony jest na drzwiach kancelarii.
 4. Wszystkie Msze św. które nie zostały odprawione z powodu choroby ks. Proboszcza, zostaną odprawione w innym terminie (prosimy się nie martwić) terminy będą ustalone i podane do wiadomości.
 5. Serdecznie wszystkim dziękujemy za pomoc w organizacji uroczystości pogrzebowych naszego Ks. Proboszcza Antoniego w szczególności:
  Ks. Dziekanowi, Ks. Karolowi Skowrońskiemu, Panu Organiście, Panu Adamowi Rychlikowi, Liturgicznej służbie Ołtarza, kółkom Różańcowym, Straży Pożarnej w Niedyszynie i Dobrzelowie, wszystkim którzy zadbali o wystrój naszej Świątyni. Dziękujemy również Straży Miejskiej, Policji, Zakładowi Komunikacji Miejskiej, i wszystkim tym którzy przyczynili do godnego pożegnania ks. Proboszcza.
 6. Na stoliku wyłożone są torby charytatywne. Zachęcamy zainteresowane osoby do pobrania ich i dokonania zakupów najpotrzebniejszych artykułów w celu przekazania ubogim rodzinom z sąsiedztwa lub dostarczenia do parafii, gdzie potrzebujące rodziny będą mogły uzyskać taką pomoc.
 7. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na WYŻSZE SEMINARIUM DUCHOWNE W ŁODZI.

15 listopada 2020 roku

 1. Jak już pewnie wszyscy się dowiedzieliśmy o bardzo smutnej wiadomości, która dotarła do nas w piątek: 13 listopada 2020 r. zmarł opatrzony świętymi sakramentami w 59 roku życia i 34 roku kapłaństwa ksiądz proboszcz naszej parafii śp. ks. Antoni Pietras.
 2. Pożegnanie Księdza Antoniego odbędzie się w naszym kościele w następującym porządku:
 • w środę msza święta pożegnalna pod przewodnictwem abp Grzegorza Rysia o godzinie 19:00
 • w czwartek msza święta pogrzebowa pod przewodnictwem bp Ireneusza Pękalskiego o godzinie 12:00. Po niej przewiezienie ciała ks. Antoniego na cmentarz.
 1. Dodatkowe informacje:
 • Trumna z ciałem księdza Antoniego zostanie przewieziona do naszego kościoła w środę o godzinie 15:00
  potem o godzinie 15:30 koronka do Bożego miłosierdzia
  o 18:00 różaniec, o 19:00 rozpocznie się eucharystia
 • W czwartek: trumna z ciałem ks. Antoniego zostanie przewieziona do naszego kościoła o godzinie 10:00.
  o 10:30 różaniec, o 11:30 koronka do Bożego miłosierdzia.
  O 12 rozpocznie się msza pogrzebowa.
 1. W czwartek po mszy świętej pogrzebowej zostaną podstawione autobusy, którymi będzie możliwość udania się na cmentarz, a po skończonej uroczystości powrót pod naszą świątynię.
 2. Bardzo prosimy o dyscyplinę porządkową:
 • prosimy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa: w kościele może przebywać ograniczona ilość osób (50), więc jeśli chcemy oddać cześć przy trumnie, prosimy rozłożyć to w czasie
 • prosimy o wyrozumiałość i gotowość by uczestniczyć w uroczystościach na dworze, gdzie będzie uruchomione nagłośnienie
 • osoby, które będą brały udział w uroczystościach proszone są, by kwiaty, wieńce i wiązanki przynieść w dzień pogrzebu, czyli czwartek
 1. Przez najbliższy czas posługę liturgiczną w naszej świątyni będzie pełnił ks. Antoni Głowa.
 • Przez cały tydzień kancelaria tylko w sprawach pilnych – po mszy świętej około godziny 17:30
 • Wtedy również jest możliwość zamówienia mszy świętej w intencji Księdza Proboszcza.
  Dokładny ich termin zostanie ustalony w późniejszym czasie, a ogłoszony w gablocie i na stronie parafialnej.
 • Przez cały tydzień msza święta w kościele o godzinie 17:00 i 18:00 według zamówionych intencji.
 • Od kolejnej niedzieli msze według zwykłego planu: 730; 900; 1100 i 1700. Dzisiaj jeszcze bez mszy wieczornej.
 1. Różaniec w intencji naszego śp. ks. Antoniego będzie odmawiany w Poniedziałek i Wtorek o godz. 16.15 oraz Środę i Czwartek według ustalonego wcześniej harmonogramu.

25 października 2020 roku

 1. Przed nami ostatni tydzień różańcowy. Przypominam, że codziennie w naszym kościele o godz. 1700 gromadzimy się na wieczornej Eucharystii, a po niej celebrujemy nabożeństwo różańcowe. Wszystkich parafian, zwłaszcza tych, którzy jeszcze z jakichś powodów nie uczestniczyli w październikowym nabożeństwie, zapraszam na tę modlitwę.
 • W piątek o godz. 1500 wspólna koronki do Bożego Miłosierdzia i adoracja do wieczornej mszy.
 • W przyszłą niedzielę, 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele msze będą według następującego porządku: 730; 900; 1100. W tę uroczystość uwielbiamy Boga w Jego świętych – w tych, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności. Msza Święta na naszym cmentarzu o godz. 1200 /nie będzie procesji po cmentarzu/. Pamiętajmy w tych dniach o zachowaniu środków ostrożności w czasie nawiedzania cmentarzy.
 • W poniedziałek, 2 listopada w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tzw. Dzień Zaduszny. W naszym kościele tego dnia sprawujemy Msze Święte w godzinach: 900 i 1700.
 • Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
 • W kancelarii, a także w zakrystii u p. Organisty można zapisywać na wspominki.
 • Na stoliku prasa katolicka.
 • W gablotach i na stronie internetowej znajdziemy apel P. Starosty ws. Wolontariatu w DPS-ach.

18 października 2020 roku

W związku z ogłoszeniem naszego powiatu „czerwoną strefą” mamy obowiązek:

 • Dezynfekcji rak
 • Zachowania dystansu
 • Noszenia maseczek
 • Liczba wiernych w naszym kościele ograniczona do 50 osób
 • Wierni mogą się także gromadzić przy kościele w liczbie do 150 osób
 • Msza w sobotę wieczorem = msza niedzielna
 1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.
 • W kalendarzu liturgicznym w dniu 18 października przypada święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Pamiętajmy o nich dziś w naszej modlitwie różańcowej.
 • Jutro obchodzimy liturgiczne wspomnienie bł. Ks. Jerzego. W tym roku nasze patriotyczno-religijne obchody będą miały skromny charakter. Najpierw różaniec z ks. Jerzym o godzinie 1700. O godz. 1800 uroczystości pod pomnikiem: udział weźmie tylko jeden poczet sztandarowy związku Solidarność, a pod pomnikiem złożona zostanie tylko jedna wiązanka kwiatowa. Mszy świętej przewodniczyć będzie ks. Karol Skowroński, on tez wygłosi Słowo Boże. Zapraszamy parafian do udziału w uroczystości.
 • W czwartek, 22 października przypada liturgiczne Uroczystość Jana Pawła II – Patrona Miasta Bełchatowa. Zapraszam na wieczorne msze oraz na różaniec w intencji miasta i jego mieszkańców.
 • W piątek o godz. 1500 wspólna koronki do Bożego Miłosierdzia i adoracja do wieczornej mszy.
 • W kancelarii, a także w zakrystii u p. Organisty można zapisywać na wspominki.
 • Na stoliku prasa katolicka.

 11 października 2020 roku

 1. W dzisiejszą niedzielę kolejny raz w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski. Dziś dziękujemy Bogu za wieloletnią posługę papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.
 • Dzisiaj swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Głównym celem fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka. Z tych środków m.in. fundowane są stypendia dla uzdolnionej, a pochodzącej z ubogich rodzin młodzieży.
 • W gablocie znajdziemy plakaty z informacjami o obchodach dnia papieskiego w Bełchatowie.
 • We wtorek o godz. 2000 u księży sercanów rozpocznie się różaniec fatimski ulicami naszego miasta do kościoła Narodzenia NMP..
 • W środę, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli i wychowawców naszą życzliwością, a przede gorącą modlitwą. Zapraszam na Mszę Świętą o i różaniec w intencji nauczycieli, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej parafii.
 • W piątek o godz. 1500 wspólna koronki do Bożego Miłosierdzia i adoracja do wieczornej mszy.
 • Przez cały październik modlimy się na różańcu, który odmawiamy zaraz po mszy o godz. 1700.
 • Od jutra w kancelarii, a także w zakrystii u p. Organisty można zapisywać na wspominki.
 • Na stoliku prasa katolicka.

W związku z ogłoszeniem naszego powiatu „czerwoną strefą” mamy obowiązek:

 • Dezynfekcji rąk
 • Zachowania dystansu społecznego
 • Noszenia maseczek
 • Liczba wiernych w kościele ograniczona do 90 osób
 • Wierni mogą się także gromadzić przy kościele w liczbie do 150 osób

 4 października 2020 roku

 1. Dziś przypada pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i październikowym nabożeństwie odprawianym w naszym kościele po mszy o godz. 1700.
 • Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół nas obdarza. W niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.
 • Jutro w liturgii wspominamy wyjątkową polską Świętą – Siostrę Faustynę Kowalską. Przez jej wstawiennictwo prośmy o miłosierdzie Boże dla nas i dla całego świata. My, Polacy, bądźmy przykładem naśladowania duchowości i pobożności Świętej Siostry Faustyny.
 • W środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
 • W piątek o godz. 1500 wspólna koronki do Bożego Miłosierdzia i adoracja do wieczornej mszy.
 • W przyszłą niedzielę, 11 października będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II.
 • Zapraszamy chłopców chętnych do służby przy ołtarzu o zgłaszanie się do zakrystii.
 • Na stoliku prasa katolicka.

27 września 2020 roku

 1. We wtorek obchodzone jest święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W piątek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając nam swoich aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Anioły są przejawem obecności Boga w świecie.
 • W czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali po mszy o godz. 1700. Na różańcu będzie okazja do spowiedzi /zwłaszcza przygotowujących się do bierzmowania/. Zaraz po różańcu druga wieczorna msza.
 • Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.
 • W czwartek podczas wieczornej Eucharystii o godz. 1700 będziemy prosili o liczne i święte powołania do kapłaństwa, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w Kościele.
 • W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych z komunią. O godz. 1500 wspólna koronki do Bożego Miłosierdzia i adoracja do wieczornej mszy. Od godz. 1600 do 1650 okazja do spowiedzi. Z tej racji nieczynna będzie kancelaria.
 • Różaniec w tym tygodniu 1615:   
 • Środa – za Ojczyznę
 • Za tydzień na mszy o godz. 1100 poświęcenie różańców dla dzieci komunijnych.
 • Na stoliku prasa katolicka.

13 września 2020 roku

 1. Dziś o godz. 2000 nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy.
 • Jutro przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela, jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża. Świąteczna Eucharystia w naszym kościele o godz. 1700 i 1800.
 • W sąsiedztwie święta Podwyższenia Krzyża Świętego w kalendarzu liturgicznym pod datą 15 września (najbliższy wtorek) przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Maryi, która – jak nikt inny – była zjednoczona z Chrystusem również w Jego męce, cierpieniu i śmierci.
 • W czwartek, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.
 • W tym tygodniu pod datą 18 września przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci, jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Tego dnia zapraszam młodzież przygotowującą się do bierzmowania (z kl. 7; 8 i 1 szkoły średniej) na msze o godz. 1700 i krótkie spotkanie po mszy. Młodzież z klasy 8 i 1 średniej przynosi dzienniczki za ubiegły rok.
 • W piątek o godz. 1500 wspólna koronki do Bożego Miłosierdzia i adoracja.
 • W gablocie zostały umieszczone propozycje odprawienia mszy na miesiąc wrzesień / a na stronie parafialnej także na październik/. Bardzo proszę o zapoznanie się z grafikiem, a gdyby komuś to nie odpowiadało, to proszę odpowiednio wcześniej o kontakt w kancelarii (lub mailowo)
 • Różaniec w tym tygodniu 1615:   
 • Poniedziałek – w dniu święta Podwyższenia Krzyża za całą Parafię;
 • Wtorek – w dniu święta MB Bolesnej – za całą parafię
 • Środa – za za dzieci i młodzież;
 • Sobota – NMP z La Salette – za całą Parafię;
 • Zapraszamy chłopców chętnych do służby przy ołtarzu o zgłaszanie się do zakrystii.
 1. Przy wejściu do kościoła zostały zamontowane urządzenia do automatycznej dezynfekcji rak.
 1. Na stoliku prasa katolicka.

6 września 2020 roku

 1. W najbliższy wtorek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Msze w tym dniu: 900 i 1700. Kancelaria nieczynna
 • W piątek o godz. 1500 wspólna koronki do Bożego Miłosierdzia i adoracja. Tego dnia w kancelarii tylko sprawy chrzcielne i małżeńskie.
 • Za tydzień:
 • po mszy o godz. 1100 spotkanie z rodzicami i dziećmi z kl. III, które przygotowują się do pierwszej komunii. Obecność obowiązkowa.
 • A wieczorem o godz. 2000 nabożeństwo fatimskie, na które zapraszamy.
 • Przypominam
 1. Kancelaria parafialna: 1615 – 1645         /w piątek tylko sprawy ślubne i chrzcielne/
 2. Msze w  tygodniu: 1700 i 1800
 • W gablocie zostały umieszczone propozycje odprawienia mszy na miesiąc wrzesień / a na stronie parafialnej także na październik/. Bardzo proszę o zapoznanie się z grafikiem, a gdyby komuś to nie odpowiadało, to proszę odpowiednio wcześniej o kontakt w kancelarii (lub mailowo)
 • Różaniec w tym tygodniu 1615:   
 • Wtorek – w dniu święta MB – za całą parafię
 • Środa – za rodziny
 • Piątek – za kapłanów i osoby konsekrowane
 • Sobota – w dniu wspomnienia MB za całą Parafię
 • W parafii księży Sercanów trwa kurs przedmałżeński.
 • Zapraszamy chłopców chętnych do służby przy ołtarzu o zgłaszanie się do zakrystii.

30 sierpnia 2020 roku

 1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która jest osobistym spotkaniem z Panem.
 • Przy tej okazji przypominam rodzicom, że rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie, także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców. W najbliższym czasie będzie spotkanie z rodzicami dzieci z kl. III, które przygotowują się do uroczystej pierwszej komunii.
 • We wtorek przypada 81 rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po zakończonej wojnie w więzieniach politycznych.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny.
 • W czwartek mszą św. O godz. 1700 wspólnota DK rozpoczyna nowy rok pracy formacyjnej.
 • W piątek rano odwiedziny chorych z komunią. O godz. 1500 wracamy do stałej praktyki wspólnej koronki do Bożego Miłosierdzia i adoracji. Od godz. 1600 do 1650 okazja do spowiedzi. Tego dnia nieczynna będzie kancelaria.
 • Różaniec w tym tygodniu 1615:   
 • Wtorek – wymiana tajemnic
 • Środa – za chorych
 • Piątek – za całą parafię
 • Sobota – różaniec wynagradzający
 • Od jutra zmiany godzin urzędowania w kancelarii parafialnej i mszach:
 1. Kancelaria parafialna: 1615 – 1645         /w piątek tylko sprawy ślubne i chrzcielne/
 2. Msza  tygodniu: 1700 i 1800
 3. Msza w niedziele: 730;  900;  1100;    1700
 • Do pracy w naszej parafii nie został skierowany wikariusz. W związku z tym nie mam możliwości odprawienia przyjętych mszy świętych wg. ustalonego porządku. Na stronie parafialnej i w gablocie zostały umieszczone propozycje odprawienia mszy na miesiąc wrzesień. Bardzo proszę o zapoznanie się z grafikiem, a gdyby komuś to nie odpowiadało, to może starać się o przełożenie, lub zrezygnować z zamówionej mszy. Wówczas proszę odpowiednio wcześniej o kontakt w kancelarii (lub mailowo)

2 sierpnia 2020

Od 4 sierpnia ks. proboszcz będzie na urlopie. W tym czasie w parafii zastępuje go ks. Karol Skowroński. Bedzie odprawiał msze św. i obsługiwał kancelarie. Z wszelkimi sprawami proszę kierować się do niego – numer telefonu będzie przy kancelarii.

W tym tygodniu w czwartek i piątek nieczynna będzie kancelaria z racji na Święto a potem na spowiedź w piątek.

Od środy 5 sierpnia będą zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę /tylko 100 osób/. Zapisy tylko w parafii Narodzenia NMP przy ul. Kościuszki 2 w godzinach urzędowania kancelarii.

zmarł 9 lipca 2020 roku

Informacje o pogrzebie ks. Jacka

 1. W środę o godz. 17.00 trumna z ciałem zostanie przywieziona do naszego kościoła. Będzie okazja pożegnania księdza, o godz. 1800 będzie różaniec, a o godz. 1900 msza żałobna pod przewodnictwem Bp Ireneusza Pękalskiego z udziałem kapłanów naszego miasta.
 • W czwartek msza żałobna za ks. Jacka w Jego rodzinnej parafii w Tomaszowie Maz. na którą bardzo chce jechać, dlatego prawdopodobnie w czwartek nie będzie mszy /będzie różaniec/.
 • W piątek o godz. 1200 pogrzeb ks. Jacka w parafii, gdzie pracował 18 lat – w Studziennej. Można zapisywać się na wyjazd autokarem – lista na stoliku. Gdyby chętnych było więcej, pomyślimy o kolejnym autokarze. Autokar będzie o godz. 900 – wyjazd 920.
 • Można tez jechać swoim autem kierując się S8 na Tomaszów Mazowiecki a następnie do miejscowości Poświętne  /DK 48 na Radom/
 • W tym tygodniu różaniec codziennie aż do czwartku  /1745/ za ks. Jacka
 • Z racji na uroczystości pogrzebowe ks. Jacka kancelaria parafialna będzie nieczynna od środy do końca tygodnia. W pilnych sprawach np. pogrzebowych najpierw dzwonić na komórkę.
 • Na stoliku prasa katolicka.

Bożemu Miłosierdziu polecajmy śp. Bogdana Klufa z ul. Słonecznej

 28 czerwca 2020 roku

 1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.
 • Od jutra przez całe wakacje:
 • Kancelaria czynna w godz. 1800 – 1820
 • Spowiedź tuż przed mszą
 • Msza Święta w tygodniu o godz. 1830
 • Msza niedzielna: 900; 1100; 1900.
 • Do chorych na wezwanie.
 • Jutro, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Swoimi modlitwami obejmijmy również papieża Franciszka – Piotra naszych czasów – msza Święta o godz. 1830.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas Mszy Świętej dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej.
 • W piątek rano odwiedziny chorych /trzeba się uzbroić w cierpliwość, do chorych uda się tylko jeden kapłan/. Pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata, co uczynimy podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 i podczas adoracji aż do wieczornej mszy. Będzie też okazja do spowiedzi. Warto jeszcze przed wakacjami skorzystać z tego sakramentu.
 • W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność. Serdecznie zapraszam na wieczorną Eucharystię.
 • Wszystkim wyjeżdżającym życzę, aby wakacje, urlop był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.
 • W tym tygodniu różaniec  /1745/:
 • Środa – za rodzinę różańcową; wymiana tajemnic różańcowych;
 • Sobota – wynagradzający w 1 sobotę miesiąca
 • Na stoliku prasa katolicka.

 21 czerwca 2020 roku

 1. W czerwcu zachęcamy codziennie do udziału w nabożeństwie ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zaraz po wieczornej mszy.
 • W środę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi – msza Święta o godz. 1700
 • W piątek o godz. 1500 zapraszamy na koronkę do Bożego Miłosierdzia i adorację. Litania na zakończenie adoracji.
 • Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty czas z Bogiem. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Niech to będzie błogosławiony czas wypoczynku, regeneracji sił, ale także duchowego wzrostu. Zapraszam wszystkie dzieci /komunijne zwłaszcza/ na wieczorną mszę świętą dziękczynną i „niespodziankę” po nabożeństwie.
 • W sobotę, 27 czerwca, w liturgii będziemy świętowali odpust parafialny ku czci MB Nieustającej Pomocy. W ten dzień msze święte: 900 i 1700 połączona z procesją. Z racji na zagrożenie epidemiologiczne, w tym roku nie będzie naszego wspólnego świętowania.
 • W tym tygodniu różaniec o godz. 1615:
 • Środa – za Ojczyznę
 • Sobota – w dniu święta MB za całą parafię /815/
 • Przed nami czas wakacji, jednak już teraz należy się zastanowić nad sprawą dożynek parafialnych, które obchodzimy na początku września. Warto pomyśleć w tym roku o skromniejszych wieńcach, czy tylko naręczach zbóż. Najważniejsza niech będzie dziękczynna eucharystia.
 • Na stoliku prasa katolicka.

Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłego w ubiegłym tygodniu:

       śp. Arkadiusza Nowackiego /l. 41/  z ul. Olsztyńskiej

 14 czerwca 2020 roku

 • Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godz. 1700 gromadzimy się w naszym kościele na Eucharystii, a po niej celebrujemy nabożeństwo czerwcowe do Serca Pana Jezusa i podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie.
 • W czwartek, 18 czerwca, zakończenie tradycyjnej oktawy uroczystości Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy Świętej wyruszy procesja wokół kościoła. Na zakończenie poświęcenie wianków.
 • W piątek, 19 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. O godz. 1500 zapraszamy na koronkę do Bożego Miłosierdzia i adorację. Litania na zakończenie adoracji. Z racji na uroczystość nie ma postu.
 • W sobotę, 20 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcam do licznego udziału w liturgii i wspólnotowej modlitwie tych najbliższych uroczystych dni.
 • Program spotkań, a potem spowiedzi przed 1 komunią jest na stronie internetowej parafii. Za tydzień ostatnia już grupa dzieci przystępuje do 1 komunii świętej. Rodzicom dziękujemy za dar ołtarza w postaci 6 nowych czerwonych ornatów.
 • W tym tygodniu różaniec o godz. 1615:
 • Środa – za rodziny
 • Piątek – w dniu uroczystości za całą parafię
 • Sobota – w dniu święta MB za całą parafię
 • Na stoliku prasa katolicka.

Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłą w ubiegłym tygodniu:

       śp. Jadwigę Gliszczyńską     /l. 90/  z ul. Zbożowej

 7 czerwca 2020 roku

 1. W czerwcu zachęcamy codziennie do udziału w nabożeństwie ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zaraz po wieczornej mszy.
 • Program spotkań i spowiedzi przed 1 komunią jest na stronie głównej.
 • W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 730; 900; (1000 komunia) 1100 a po niej wyruszymy w procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy ulicami naszej parafii. W tym roku pójdziemy inną trasą: ks. Popiełuszki, Pogodną i znowu ks. Popiełuszki. Prosimy o przygotowanie ołtarzy we wskazanych miejscach. Nie zapomnijmy o chorągwiach, feretronach,  pamiętajmy o udekorowaniu domów i trasy procesji.  Prosimy o pomoc w dekorowaniu mieszkańcówi wspólnoty: Żywego Różańca (1), mieszkańcy ulicy Pogodnej (2) Domowego Kościoła (3), ministrantów i mieszkańców ul. Popiełuszki (4). Liczymy też na pomoc OSP w samej procesji.
 • Pamiętajmy też, że w procesji możemy uczestniczyć bez ograniczeń liczbowych, jednak albo w maseczkach /co jest wskazane/, albo w odstępach.
 • Przypominamy, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej. Nie ma mszy wieczorem.
 • Po Uroczystości Bożego Ciała każdego dnia oktawy w ramach nabożeństwa będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła.
 • W piątek o godz. 1500 zapraszamy na koronkę do Bożego Miłosierdzia i adorację. Litania na zakończenie adoracji.
 • Po procesji będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 2100 z racji na wspomniane dziś przez Ks. Abp Święto Eucharystii obchodzone na pamiątkę wizyty Jana Pawła II w Łodzi w roku 1987.
 • Pragniemy poinformować, że ks. Abp Grzegorz Ryś nie przedłużył dyspensy od udziału w niedzielnej eucharystii. Od czerwca mamy więc ponownie obowiązek uczestniczenia we mszy.
 1. W tym tygodniu różaniec o godz. 1615:
 • Środa – za kapłanów i osoby konsekrowane, o nowe powołania
 1. Na stoliku prasa katolicka.

24 maja 2020 roku

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie majowym zaraz po mszy.
 • Jutro i we wtorek kolejne spotkania w grupach dla dzieci komunijnych (godz. 1800).
 • W piątek o godz. 1500 zapraszamy na koronkę do Bożego Miłosierdzia i adorację. Spowiedź kandydatów do bierzmowania od godz. 1615 do 1700.
 • W sobotę ks. Bp Ireneusz Pękalski udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży podczas mszy świętych o godz. 1100 i 1200. We mszy uczestniczą tylko kandydaci i świadkowie, z racji na ograniczenia liczbowe.
 • Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończąca okres wielkanocny. To będzie ostatnia niedziela z dodatkową mszą o godz. 1000.
 • W tym tygodniu różaniec o godz. 1615:
 • Środa – za dzieci i młodzież
 • Sobota – za całą parafię w wigilię Zesłania Ducha Świętego
 • Gotowa jest książka intencji na kolejny rok. Intencje będą zapisywane od czerwca.
 • Ci, którzy uczestniczą w naszych nabożeństwach, zauważyli już pewnie, że trwają pracy przy budowie naszej nowej świątyni. Firma budowlana obecnie pracuje nad słupami i filarami.
 • Korzystając z okazji dziękujemy za wszystkie ofiary, które zostały złożone w kwietniu i maju na potrzeby naszej budowy:
 • Cegielniana 100 zł
 • Piłsudskiego 200 zł
 • Wielkopolska 200 zł
 • Łęczycka 100 zł
 • Olsztyńska 200 zł
 • Wodna 500 zł
 • Mazowiecka 400 zł
 • Kujawska 200 zł
 • Wielkopolska 100 zł
 • Słoneczna 150 zł
 • Wspólna 200 zł
 • Warszawska 2×100 zł
 • Nowa 100 zł
 • Warszawska 50 zł
 • Lniana 50 zł
 • Łowicka 100 zł
 • Słoneczna 500 zł
 • Niedyszyna 2×100 zł
 • Dolna 200 zł
 • Łowicka 100 zł
 • Wielkopolska 200 zł
 • Pomorska 200 zł
 • Helenów 1000 zł
 • Wspólna 1000 zł
 • Warszawska 100 zł
 • Wielkopolska 300 zł
 • Chełmińska 200 zł
 • Pomorska 200 zł
 • Polna 100 zł
 • Piłsudskiego 200 zł
 • Kujawska 200 zł
 • Olsztyńska 100 zł
 • Nowa 100 zł
 • Słoneczna 200 zł
 • Wielkopolska 200 zł
 • Siewna 50 zł
 • Na stoliku prasa katolicka.

17 maja 2020 roku

 1. Codziennie w maju będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii o godz. 1700 i na nabożeństwie majowym zaraz po mszy.
 • W maju w każdą niedzielę będzie dodatkowa msza o godz. 1000, aby więcej parafian mogło uczestniczyć w niedzielnej liturgii. Od dziś może nas być 40 osób w kościele.
 • Jutro i we wtorek spotkanie w grupach dla dzieci komunijnych (godz. 1800)
 • W piątek o godz. 1500 zapraszamy na koronkę do Bożego Miłosierdzia i adorację.

UWAGA !!!

 • Pragniemy poinformować, że sakrament bierzmowania naszej młodzieży został odwołany z powodu pogrzebu kapłana. Zostanie on udzielony w kolejną sobotę 30 maja. Ustalamy godzinę wydarzenia.
 • W tym tygodniu różaniec o godz. 1615:
 • Poniedziałekza całą parafię w dniu 100 urodzin Patrona Bełchatowa ś. Jana Pawła.
 • Środa – za rodziny
 • W przygotowaniu jest książka intencji na kolejny rok. Jeśli ktoś chce zamówić msze gregoriańską, to powinien się zgłosić do ks. Proboszcza w najbliższym czasie. Intencje będą zapisywane od czerwca w kancelarii.
 • Na stoliku prasa katolicka.

10 maja 2020 roku

 1. Codziennie w maju będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii o godz. 1700 i na nabożeństwie majowym zaraz po mszy.
 • W maju będzie dodatkowa msza o godz. 1000 w każdą niedzielę maja, (czyli w sumie: 730; 900; 1000; 1100; 1700 aby więcej parafian mogło uczestniczyć w niedzielnych celebracjach.
 • W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się w kościele o godz. 2000 i zakończy się Apelem Jasnogórskim.
 • W czwartek, 14 maja, w liturgii czcimy Świętego Macieja Apostoła, wybranego do grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”. Zwróćmy się do tego Świętego, aby wspomagał nasze wysiłki codziennego stawania się darem Boga dla braci.
 • W piątek o godz. 1500 zapraszamy na koronkę do Bożego Miłosierdzia i adorację.
 • W sobotę, 16 maja, przypada święto patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki. Niech ten Święty Patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów.
 • W tym tygodniu różaniec o godz. 1615:
 • Czwartekza kapłanów i wszystkie osoby konsekrowane, o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
 • Na stoliku prasa katolicka
 • Pragniemy poinformować, że sakrament bierzmowania naszej młodzieży zostanie udzielony 23 maja /sobota/ o godz. 1200 podczas mszy sprawowanej w ogrodach parafii Narodzenia NMP..

W najbliższym czasie młodzież zostanie poinformowana o próbie generalnej i spowiedzi.

3 maja  2020 roku

 1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych pójść przemieniać serca innych, podjąć trudne zadania wobec współczesnego świata.
 • Codziennie w maju będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii o godz. 1700 i na nabożeństwie majowym zaraz po mszy.
 • W maju będzie dodatkowa msza o godz. 1000 w każdą niedzielę maja, (czyli w sumie: 730; 900; 1000; 1100; 1700 aby więcej parafian mogło uczestniczyć w niedzielnych celebracjach.
 • W środę, 6 maja, obchodzimy święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba, którzy czerpiąc moc z Chrystusa, udowodnili, że nawet słaby człowiek jest w stanie poświęcić się głoszeniu Ewangelii. Ich wstawiennictwu będziemy polecać powołanych do pracy w Kościele, zwłaszcza że w tym tygodniu trwają Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.
 • W piątek, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Będziemy prosić Świętego Stanisława o wstawiennictwo, aby powołania kapłańskie, budzące się na polskiej ziemi, były naprawdę godne i święte. Wszystkich gorąco zapraszam na Eucharystię o godz. 1700. Tego dnia nie ma postu.
 • W piątek o godz. 1500 zapraszamy na koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 • W sobotę o godz. 1800 msza przy kapliczce w Hellenowie i przy ul. Dolnej
 • Na stoliku prasa katolicka
 • W związku z trwającą wciąż epidemią Covid-19 należy przypuszczać, że termin 1 komunii świętej będzie raczej niemożliwy do realizacji. Na dzień dzisiejszy nikt nie potrafi powiedzieć, kiedy wrócimy do w miarę normalnych czasów. Trudno nawet przełożyć komunię, no bo na kiedy niby ? Dlatego wychodzimy z poniższą propozycją:
 • Uprzejmie prosimy o zgłaszanie się do ks. proboszcza rodziców dzieci komunijnych zainteresowanych komunią „indywidualnąich dzieci w miesiącu czerwcu. (601 355 322)
 • Bóg zapłać za ofiary złożone i wpłacone na konto parafialne na potrzeby naszej parafii

 26 kwiecień 2020 roku

W trzecią niedzielę Wielkanocy w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywa kierowana do każdego wierzącego. Pismo Święte, zwłaszcza księgi Nowego Testamentu, przybliżają nam Chrystusa jako naszego Pana i Mistrza. Nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego, rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza zawarte w Ewangeliach.

 • We mszach i nabożeństwach może uczestniczyć w naszym kościele 25 osób, ale pamiętajmy o jeszcze jednym obowiązku, jakim jest używanie maseczek.
 • Od dziś będzie dodatkowa msza o godz. 1000 w każdą niedzielę maja, (czyli w sumie: 730; 900; 1000; 1100; 1700 aby więcej parafian mogło uczestniczyć w niedzielnych celebracjach. Jeśli tylko to się sprawdzi, nie wykluczamy kolejnych mszy. Szczegóły zawsze na stronie parafialnej.
 • W środę, 29 kwietnia, przypada święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy. Tak dalece wyróżniała się czynną miłością do Kościoła Chrystusowego, że nadano jej tytuł doktora Kościoła. A w 1999 roku Święty Jan Paweł II ustanowił ją patronką Europy.
 • W pierwszy piątek miesiąca rano odwiedzimy chorych z komunią świętą. O godz. 1500 zapraszamy na koronkę do Bożego Miłosierdzia. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej od godziny 1615.W piątek przez przyjęcie Komunii św. wynagradzajmy Panu Bogu wszelkie zniewagi i brak żalu za popełnione grzechy.
 • W piątek rozpoczniemy maryjny miesiąc – maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii i na nabożeństwie majowym zaraz po mszy. W szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Bogu i braciom. Zadbajmy też o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, na różaniec czy wieczorny Apel Jasnogórski.
 • W pierwszą sobotę oddamy się pod macierzyńską opiekę Niepokalanemu Sercu Bożej Matki.

19 kwiecień 2020

 • Dziś przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas.
 • Dziś na zakończenie Mszy Świętej / 9.00 i 11.00/ odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia. Przypominamy o możliwości uzyskania odpustu zupełnego za odmówienie koronki: „Odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
 • W internecie możemy dziś uczestniczyć na żywo w mszach o godz. 900 ; 1100. Modlitwę połączymy z Koronką do Bożego Miłosierdzia. Po mszy o godz. 11 będzie przez cały dzień wystawienie Najświętszego sakramentu do godz. 17.00. Kościół będzie otwarty, dlatego zachęcamy, aby w ciągu dnia wejść na chwilę adoracji i koronkę.
 • Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Doświadczając miłosierdzia Bożego, sami powinniśmy być miłosierni dla naszych sióstr i braci.  Włączmy się w jego obchody przez osobistą modlitwę oraz pomoc dla najbardziej potrzebujących organizowaną przez Caritas
 • Od jutra w mszach i nabożeństwach będzie mogło uczestniczyć w naszym kościele 25 osób, ale pamiętajmy o jeszcze jednym obowiązku, jakim jest używanie maseczek, lub innego sposobu zakrywania ust i nosa.
 • W czwartek, 23 kwietnia, będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. Nasze myśli i serca skierujemy do Gniezna, gdzie znajdują się jego relikwie. Będziemy dziękować Bogu za dobro, jakie wyświadczył nam przez posługę Świętego Wojciecha na naszej ziemi. Jako spadkobiercy Świętego Wojciecha nie możemy się wstydzić wiary. Zapraszam do udziału w świątecznej Eucharystii o godz. 1700.
 • W tym tygodniu, w sobotę, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto Świętego Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje. Świąteczną Eucharystię połączymy z nabożeństwem błagalnym. Wszyscy wierni, także mieszkańcy miast, proszą tego dnia o błogosławieństwo dla pracujących na roli i o pomyślne zbiory. Będziemy się też modlić o to, aby nikomu na świecie nie brakowało chleba.
 • Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie następujący po niej Tydzień Biblijny.

5 kwietnia 2020 roku

Przepis obowiązuje także w kościołach
 • Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Msze Święte: 900, 1100 i 1700.
 • Kancelaria parafialna do odwołania będzie czynna tylko przez kwadrans po wieczornej mszy.
 • W liturgii Wielkiego tygodnia możemy uczestniczyć w liczbie 5 osób /na dzień dzisiejszy/, dajmy więc szansę tym, którzy zamówili intencje mszalną. Proszę samemu wczuć się w nową sytuację, i nie stawiać kapłanów w roli policjantów, którzy będą liczyć i kontrolować.
 • W Wielki Czwartek celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia przez Chrystusa sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. Liturgia tej Mszy Świętej w naszym kościele rozpocznie się o godz. 1700.
 • W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu ilości posiłków. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Tego dnia nie sprawuje się Eucharystii. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do grobu Pańskiego. Początek wielkopiątkowej liturgii o godz. 1700.
 • Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. W kościele będzie okazja do spowiedzi w godz. 930 – 1100. Nie będzie poświęcenia pokarmów.
 • W sobotni wieczór rozpoczynamy wigilię Paschalną, w naszym kościele rozpocznie się o godz. 2000.
 • W Niedzielę Wielkanocną  nie będzie mszy rezurekcyjnej.
 • Porządek mszy w 1 i 2 dzień Świąt Wielkanocnych: 730; 900; 1100; 1230; 1700.
 1. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu:
 2. Myszaki         400 zł
 3. Dobrzelów    – 450 zł
 4. Niedyszyna    – 400 zł
 5. Helenów        -350 z
 6. z ul. Polnej    – 100 zł

29 marca 2020 roku

 1. W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju pamiętajmy:
 2. o dyspensie od udziału w niedzielnej mszy
 3. o maksymalnej liczbie wiernych na mszy – 5 osób
 4. nie należy całować krzyża /oddać szacunek przez skłon/
 5. znak pokoju przez skinienie głowy
 6. zdecydowanie zalecamy komunię św. na rękę
 • W czwartek, 2 kwietnia, przypada 15 rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II Patrona naszego Miasta. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski. Papież Polak przez długie lata swojego pontyfikatu własnym przykładem uczył nas, jak oddać się całkowicie Chrystusowi i jak świadczyć o wierze. Starajmy się go w tym naśladować.
 • W piątek rano odwiedziny chorych z komunią.  O godz. 1500 wspólna koronka do Bożego Miłosierdzia i okazja do prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu do wieczornej mszy. Po koronce będzie udzielona komunia święta. W tym dniu  będzie możliwość spowiedzi – będziemy dyżurować po koronce od 1500 do 1700.
 • W sobotę czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Również tego dnia będziemy mieli okazję do spowiedzi w godzinach 1000 – 1100 oraz 1600 – 1700.
 • Przyszła niedziela, 5 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana.
 • Kancelaria parafialna do odwołania będzie czynna tylko przez kwadrans po wieczornej mszy.
 • Już dziś trzeba myśleć o Wielkim Tygodniu, oraz o Świętach Wielkanocnych. W liturgii Wielkiego tygodnia możemy uczestniczyć w liczbie 5 osób, dajmy więc szansę tym, którzy zamówili intencje mszalną. Proszę samemu wczuć się w nową sytuację, i nie stawiać kapłanów w roli policjantów.

 • Myślimy nad tym, jak zorganizować poświęcenie pokarmów na wioskach. Jest to możliwe z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, a zwłaszcza pamiętać trzeba o tym, żeby unikać zgromadzeń ludzi. Czekajmy na informację od sołtysów. Więcej za tydzień.
 • Postanowiłem również, że  w Niedzielę Wielkanocną  nie będzie mszy rezurekcyjnej.
 • Porządek mszy w 1 i 2 dzień Świąt Wielkanocnych: 730; 900; 1100; 1100; 1230; 1700.
 1. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu:
 2. Myszaki         400 zł
 3. Dobrzelów    – 450 zł
 4. Niedyszyna    – 400 zł
 5. z ul. Polnej    – 100 zł

Na stoliku na końcu kościoła prasa katolicka (ofiara do puszki obok):

Niedziela oraz Miłujcie się

Mały dekalog spowiedzi podczas epidemii

autor: ks. Wojciech Węgrzyniak /Gość niedzielny/

1. Jak nie masz grzechów ciężkich, nie szukaj spowiedzi. Siedź w domu i ciesz się łaską uświęcającą.
2. Jak zawsze chodziłeś do spowiedzi przed Wielkanocą, to zrób to później. Przykazanie kościelne mówi, żeby przynajmniej raz w roku spowiadać się a nie że przed Wielkanocą i to gdy się ma grzechy ciężkie, więc żadnej winy nie będzie.
3. Jak robiłeś Dziewięć Pierwszych Piątków i jeszcze nie skończyłeś, nie panikuj. Bóg zna Twoje pragnienie, pozwoli Ci przeżyć, zrobisz je jeszcze nie raz i to ze spokojnym sercem.
4. Jak jesteś na kwarantannie albo boisz się panicznie przyjścia do kościoła z obawy przed zarażeniem, wzbudź sobie żal doskonały. Żałuj szczerze za grzechy. Wyspowiadasz się z nich jak minie zagrożenie.
5. Jak boisz się trochę mniej, ale nie ufasz spowiedzi w konfesjonale, umów się telefonicznie czy mailem w parafii na indywidualną spowiedź w innym miejscu.
6. Jak potrafisz zachować bezpieczeństwo, zorientuj się, w których kościołach jest spowiedź i kiedy. Wybierz ten kościół, który jest blisko Twojego miejsca zamieszkania czy pracy, tak by jak najmniej przemieszczać się po drogach.
7. Spowiadaj się krótko i konkretnie. Na rozmowy przyjdzie jeszcze czas. Teraz najważniejsze jest rozgrzeszenie.
8. Przyjdź do spowiedzi jak najprędzej. Z każdym dniem będzie więcej zarażonych, więcej ludzi w kwarantannie, również księży. Będą zamykane kolejne kościoły i plebanie. Może się okazać, że o spowiedź będzie trudniej niż o płyn na Orlenie.
9. Staraj się nie grzeszyć, żebyś nie musiał za parę dni znowu szukać spowiednika, bo to będzie towar coraz bardziej deficytowy.
10. Jeśli masz grzechy ciężkie i jeszcze się cieszysz, że teraz możesz spokojnie dalej grzeszyć, tłumacząc, że nie możesz inaczej, bo spowiedź jest narażeniem bezpieczeństwa Twojego czy innych, módl się, żebyś zdążył nawrócić się przed śmiercią.

okazja do spowiedzi wielkopostnej

22 marca 2020 roku

 1. W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju pamiętajmy:
 2. o dyspensie od udziału w niedzielnej mszy
 3. o braku wody święconej w kropielniczkach
 4. nie należy całować krzyża /oddać szacunek przez skłon/
 5. znak pokoju przekazujemy skinieniem głowy
 6. o komunii św. na rękę
 • Wielki Post, który obecnie przeżywamy, to wyjątkowa okazja do nawrócenia, do odnowienia naszej przyjaźni z Bogiem. To czas powracania do korzeni wiary i zadziwienia nad tajemnicą Bożej miłości, której wyrazem jest też stała obecność Pana Jezusa w Eucharystii. Dobrze wykorzystajmy ten czas,
 • W najbliższą środę, 25 marca celebrujemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Syn Boży wcielił się w łono Najświętszej Maryi Panny, aby wyzwolić nas spod panowania grzechu i zła. Msza Święta w naszym kościele o godz. 1700. Kancelaria nieczynna.
 • Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest zarazem Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu osoby, które pragną podjąć się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną nowennę. Do puszek zbierane są ofiary na Fundusz Obrony Życia.
 • Porządek mszy codziennych i niedzielnych nie ulega zmianie. Prosimy jednak o przemyślenie, czy nasz stan zdrowia pozwala we mszy uczestniczyć.
 • Kancelaria parafialna do odwołania będzie czynna tylko przez kwadrans po wieczornej mszy.
 • W piątek z racji na małą liczbę wiernych o godz. 1500 wspólna koronka do Bożego Miłosierdzia i okazja do prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu do wieczornej mszy. W tym do odwołania czasie będzie możliwość spowiedzi – będziemy dyżurować po koronce od 1500 do 1700. Zachęcamy do skorzystania z tego sakramentu bez czekania na inny dogodny termin.
 • Różaniec w tym tygodniu o 1615:
 • Środa – w intencji o ochronę Polski i świata przed epidemią koronawirusa.
 • Na stoliku na końcu kościoła prasa katolicka (ofiara do puszki obok):
 • Niedziela
 • Idziemy
 • Przewodnik katolicki

15 marca 2020 roku

 1. W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju biskupi polscy postanowili, że:
 2. udzielają dyspensy od udziału w niedzielnej mszy
 3. należy opróżnić z wody święconej wszystkie kropielniczki
 4. nie należy całować krzyża /oddać szacunek przez skłon/
 5. znak pokoju przekazujemy skinieniem głowy
 6. możliwość komunii św. na rękę /wyjaśnić jak/
 • Zgodnie z decyzją Arcybiskupa Metropolity postanowiłem odwołać rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Trudno dziś powiedzieć, kiedy i czy w ogóle będzie możliwe zorganizowanie spowiedzi przed świętami. Decyzje będą podjęte w terminie późniejszym.
 • Przyjęte intencje mszalne w czasie rekolekcji na godzinę 900 i 1700 będą przesunięte na inne godziny lub dni – prosimy o kontakt w tej sprawie do zakrystii lub kancelarii.
 • Porządek mszy codziennych i niedzielnych nie ulega zmianie. Prosimy jednak o przemyślenie, czy nasz stan zdrowia pozwala we mszy uczestniczyć.
 • Kancelaria parafialna do odwołania będzie czynna tylko przez kwadrans po wieczornej mszy.
 • W czwartek, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Kiedy wokół tyle trudności, codziennych kłopotów, warto zwracać się o pomoc do Świętego Józefa nie tylko w dniu jego święta.  Święty Józef jest też patronem dobrej śmierci. Według tradycji odszedł z tego świata w ramionach samego Pana Jezusa. Jego wstawiennictwu będziemy zatem polecać wszystkich konających. Msze: 900 i 1700.
 • W piątek z racji na małą liczbę wiernych o godz. 1500 wspólna koronka do Bożego Miłosierdzia i okazja do prywatnej adoracji Najwiotszego Sakramentu do wieczornej mszy. W tym do odwołania czasie będzie możliwość spowiedzi – będziemy dyżurować po koronce od 1500 do 1700. Zachęcamy do skorzystania z tego sakramentu bez czekania na inny dogodny termin.
 • Różaniec w tym tygodniu o 1615:
 • Środa – w intencji o ochronę Polski i świata przed epidemią koronawirusa
 • Czwartek – w intencji o ochronę Polski i świata przed epidemią koronawirusa

zobacz list Arcybiskupa Metropolity

zobacz zarządzenie kurii metropolitalnej

8 marca 2020 roku

 1. Dziś przypada druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pojednania i pokuty. Czyni to także przez organizowanie w tym czasie rekolekcji (19 – 21 marca). W tym roku nasze rekolekcje poprowadzi ks. Mariusz Kuligowski.
 • Przypominam, że w naszym kościele w każdy piątek po wieczornej mszy przemierzamy Drogę krzyżową, a w niedziele o godz. 1630 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich żali. Wszystkich zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach.
 • W Kościele powszechnym przeżywamy dziś niedzielę ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy tych, którzy głoszą Ewangelię na krańcach ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia za swoją posługę. Ich posługę wspieramy też ofiar do puszki.
 • W piątek o godz. 1500 wspólna koronka do Bożego Miłosierdzia i okazja do prywatnej adoracji Najwiotszego Sakramentu do wieczornej mszy. Nabożeństwo Drogi krzyżowej po mszy świętej, na które zapraszamy młodzież z kl.  7 – 8. Po nabożeństwie krótkie spotkanie z nauką.
 • Na stoliku znajdziemy puszki Caritas, w ramach akcji „od juniora dla seniora” – może to być nasza jałmużna wielkopostna.
 • Różaniec w tym tygodniu o 1615:
 • dziś –  wymiana tajemnic /po mszy o 9.00/
 • Środa – w intencji chorych
 • Bożemu Miłosierdziu polecajmy + Tadeusza Matusiaka z Dobrzelowa

23 lutego 2020 roku

 1. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia w naszym kościele o godz.: 900; 1700 i 1900. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy – ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
 • W Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki należy ograniczyć co do ilości. Post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominam, że wszystkich od 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przypominam też, że Wielki Post jest tzw. czasem zakazanym dla wesel, zabaw i dyskotek.
 • W piątek o godz. 1500 wspólna koronka do Bożego Miłosierdzia i okazja do prywatnej adoracji Najwiotszego Sakramentu do wieczornej mszy. Nasze duchowe wielkopostne ćwiczenia wzmocni udział w nabożeństwach Drogi krzyżowej, które w naszym kościele będziemy odprawiali w piątki po mszy świętej o godz. 1700.
 • Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym, odprawiane będą w każdą niedzielę o godz. 1630.
 • Różaniec w tym tygodniu o 1615:
 • Środa – w intencji Ojczyzny
 • Niedziela – wymiana tajemnic /po mszy o 9.00/

16 lutego 2020 roku

 1. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje nadchodzących dni. Niech On działa w naszych sercach, wówczas codzienność wypełni się dobrem.
 • W piątek o godz. 1500 wspólna koronka do Bożego Miłosierdzia i okazja do prywatnej adoracji Najwiotszego Sakramentu do wieczornej mszy.
 • W sobotę, 22 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Symbolem władzy Piotrowej stała się potężna bazylika, wzniesiona w XVII wieku nad grobem pierwszego biskupa Rzymu. Święto to jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci Świętemu Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali postawieni jako pasterze całego Kościoła powszechnego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o papieżu Franciszku.
 • W przyszłą niedzielę, 23 lutego – ostatnią niedzielę lutego, rozpocznie się 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Szczególną modlitwą ogarniemy wszystkich dotkniętych tym nałogiem oraz ich rodziny.
 • Różaniec w tym tygodniu o 1615:
 • Środa – w intencji dzieci i młodzieży

9 lutego 2020 roku

 1. Dziś na Eucharystii gromadzi nas Chrystus w piątą niedzielę w ciągu roku liturgicznego. Pamiętajmy, że nikt z nas ani cała nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Panem Bogiem bez Eucharystii. Dopiero karmiąc się prawdziwą Miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia. Częściej i uważniej wczytujmy się w objawienie Boże zawarte w Piśmie Świętym. Jednocześnie wsłuchujmy się w to, co mówi Kościół, którego zadaniem jest ciągłe przybliżanie nas do zbawienia.
 • We wtorek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous. Wzywała do modlitwy oraz pokuty. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy pielgrzymi z całego świata.
 • Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorego. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych. W naszym kościele Mszę Świętą ze specjalnym nabożeństwem dla chorych będziemy sprawowali o godz. 1700. Serdecznie proszę o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni.
 • W piątek, 14 lutego, obchodzimy święto Świętych Cyryla i Metodego – Patronów Europy. Żyli w IX wieku, pochodzili z miasta Saloniki w cesarstwie bizantyńskim. Wprowadzili do liturgii język słowiański. Cyryl przetłumaczył na ten język Pismo Święte. W 1980 roku papież Jan Paweł II ogłosił Świętych Cyryla i Metodego współpatronami Europy.
 • Z racji na ochronę danych osobowych z kartoteki parafialnej zostaną usunięte dane osób, które od lat są nieobecne na kolędzie, gdyż nie wolno nam bez powodu przechowywać takich danych.
 • Różaniec w tym tygodniu o 1615:
 • Wtorek – za chorych
 • Środa – w intencji małżeństw
 • Czwartek  – za kapłanów i osoby konsekrowane

Ofiarowanie Pańskie

2 luty  2020 roku

 1. W święto Ofiarowania Pańskiego w Kościele powszechnym obchodzimy ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego – tegoroczny jest już 24. z kolei. Naszą modlitwą obejmujemy osoby, które oddały swoje życie na służbę Panu Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Prośmy też o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Możemy także wesprzeć ofiarą do puszki klasztory i domy zakonne.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek podczas adoracji Najświętszego Sakramentu po wieczornej mszy prowadzonej przez Domowy Kościół, dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej.
 • W piątek rano odwiedzimy chorych z komunią świętą. O godz. 1500 wspólna koronka do Bożego Miłosierdzia i okazja do adoracji. Od godz. 1615 do 1700 okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej.
 • Kolęda została już zakończona. Za tydzień krótkie podsumowanie. Gdyby ktoś chciał jeszcze zaprosić do swego domu, to prosimy o kontakt.
 • Z racji na ochronę danych osobowych z kartoteki parafialnej zostaną usunięte dane osób, które od lat są nieobecne na kolędzie, gdyż nie wolno nam bez powodu przechowywać takich danych.
 • Od jutra kancelaria parafialna będzie już czynna w normalnych godzinach urzędowania.
 • W najbliższą sobotę w domu parafialnym będzie pobierana miara na stroje komunijne. Zapraszamy dzieci w następującym porządku:
 • godz. 1600  SP Dobrzelów i SP nr 1.
 • godz. 1700  SP nr 3.
 • Różaniec w tym tygodniu o 1615:
 • Niedziela – za całą parafię w dniu święta MB / po mszy o 9.00/
 • Środa – w intencji pielgrzymki do Ziemi Świętej i o pokój na świecie
 • Na stoliku na końcu kościoła prasa katolicka (ofiara do puszki obok):
 • Niedziela
 • Idziemy
 • Przewodnik katolicki

 

         

   

      

2 niedziela zwykła

19 stycznia  2020 roku

 1. W Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie. Nabożeństwo w naszym mieście 26 stycznia o godz. 18.00 w kościele ewangelickim
 • We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.
 • W święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, przypadające w sobotę, 25 stycznia, prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Jak Święty Paweł powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, powinniśmy kroczyć wiernie po drogach wiary.
 • W naszej parafii trwa kolęda. Przed nami 2 ostatnie tygodnie. Od dziś można w zakrystii lub elektronicznie składać zaproszenia na kolędę uzupełniającą, która odbędzie się w sobotę 1 lutego od godzin porannych. Ofiary kolędowe zostaną przeznaczone na potrzeby budowy nowej świątyni. Prosimy o życzliwość i zrozumienie w czasie kolędy. /program w gablocie oraz w internecie/
 • Od wtorku do piątku ks. Jacek ma 3 dni wolnego, a w tym czasie kolęduje tylko ks. proboszcz.
 • Różaniec w tym tygodniu o 1615:
 • Środa – za rodziny
 • Na stoliku na końcu kościoła prasa katolicka (ofiara do puszki obok):
 • Niedziela /nowa cena – 6 zł/
 • Idziemy
 • Przewodnik katolicki

Niedziela Chrztu Pańskiego

12 stycznia  2020 roku

 1. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, komunii z Panem Bogiem. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem. Musimy bowiem podążać drogą coraz większego upodabniania się do Chrystusa, to znaczy kochać Go coraz więcej i uczyć się od Niego, jak kochać bliźnich.
 • W dniach od 18 do 25 stycznia w Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. „Powszechnej”, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa, abyśmy byli jedno. Nasza osobista komunia z Panem Bogiem musi przekładać się na relacje z bliźnimi, zwłaszcza z braćmi w tej samej wierze. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy.
 • Przewidziane jest także nabożeństwo ekumeniczne w naszym mieście, które odbędzie się 26 stycznia godz. 1800 w kościele ewangelicko-reformowanym.
 • Mimo ferii szkolnych, w naszej parafii trwać będzie kolęda. Niech będzie to okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach naszej wspólnoty parafialnej. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na potrzeby budowy nowej świątyni w naszej parafii. /program w gablocie oraz w internecie/
 • Różaniec w tym tygodniu o 1615:
 • Środa – w intencji pielgrzymki do ziemi świętej i o pokój na świecie
 • Na stoliku na końcu kościoła prasa katolicka (ofiara do puszki obok):
 • Niedziela /nowa cena – 6 zł/
 • Idziemy
 • Przewodnik katolicki

7 stycznia 2020 – wtorek

godz. 900     Wspólna                        /bez nowego osiedla – x. J/

godz. 1400    Łowicka 26 rodz               /ks. Jacek od 1600/

godz. 1730   Iglasta i Wspólna 38       /x. J/

8 stycznia 2020 – środa

godz. 1400        Pomorska        (obie strony od ul. Olsztyńskiej)

9 stycznia 2020 – czwartek

godz. 900     Olsztyńska 2 do 16

godz. 1530   Wodna

godz. 1800   Żabia

10 stycznia 2020 – piątek

godz. 900     Olsztyńska 18 do końca   /z dwóch stron/

godz. 1500   Łęczycka    /obie strony od Wspólnej/

11 stycznia 2020 – sobota

godz. 900          Dobrzelów – prawa strona od miasta do CPN –  z dwóch stron (przy szkole i za piekarnią)  

2 niedziela po Narodzeniu Pańskim

5 stycznia  2020 roku

 1. Jutro przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara.  Obowiązuje porządek Mszy Świętych: 730; 900; 1100; 1700.
 • Ofiary z Tacy przeznaczone będą na wsparcie misji świętych.
 • Organizatorzy bełchatowskiego Orszaku Trzech Króli informują i zapraszają jutro o godz. 1600 na Plac przed Muzeum Regionalnym  w Parku Olszewskich, gdzie rozpocznie się tegoroczny orszak.
 • W naszej parafii trwa kolęda. Niech będzie to okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach naszej wspólnoty parafialnej. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na potrzeby budowy nowej świątyni w naszej parafii. Prosimy więc o życzliwość i zrozumienie w czasie kolędy. /program w gablocie oraz w internecie/
 • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
 • Różaniec w tym tygodniu o 1615:
 • Środa – za chorych
 • Czwartek –  za kapłanów i osoby konsekrowane
 • Na stoliku na końcu kościoła prasa katolicka (ofiara do puszki obok):
 • Niedziela /nowa cena – 6 zł/
 • Idziemy
 • Przewodnik katolicki

30 grudnia 2019  – poniedziałek

godz. 900          Myszaki nr 25B – 44                                         /z dwóch stron/

godz. 1100          Dobrzelów PARASOLKA                             /z dwóch stron/

godz. 1745        ul. Łódzka                                                     

31 grudnia 2019  – wtorek

godz. 900          Helenów /Kanada/  

                        Dobrzelów – w kierunku Zawad           /z dwóch stron/

2 stycznia 2020 – czwartek

godz. 1000          ul. Sienkiewicza

godz. 1400        ul. Polna   /ks. Jacek od 1600/

godz. 1800        ul. Żniwna

3 stycznia 2020   – piątek

godz. 1000          ul. Piłsudskiego /z dwóch stron/

godz. 1730          ul. Podlaska      /od Kaliskiej/

4 stycznia 2020 – sobota

godz. 900     Niedyszyna od nr 1 do nr 37                           /z dwóch stron/

Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

29 grudnia  2019 roku

 1. W niedzielę Świętej Rodziny obowiązuje porządek Mszy Świętych: 730; 900; 1100; 1230; 1700.
 • We wtorek, 31 grudnia, podczas specjalnego nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego w naszym kościele, które będziemy celebrowali o godz. 1700 podziękujemy Bogu – dobremu Ojcu, za miniony czas i za otrzymane dobro. Przeprosimy za popełnione grzechy. Będziemy również prosić o błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” można uzyskać odpust zupełny.
 • W najbliższą środę, 1 stycznia, z Maryją – Bożą Rodzicielką wejdziemy w Nowy Rok Pański 2020. Tego dnia w szczególny sposób będziemy modlili się o pokój na świecie. Porządek Mszy Świętych w naszym kościele: 900; 1100; 1700
 • W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.
 • W pierwszy piątek miesiąca rano odwiedzimy chorych. O godz. 1500 wspólna koronka do Bożego Miłosierdzia. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej od godz. 1615. O 17 msza św. koncelebrowana.
 • W sobotę po raz 6 ulicami miasta przejdzie „Męski Różaniec” Początek o 930 u księży Sercanów.
 • Przypominam ponadto, że w niedzielę 5 stycznia złożę sprawozdanie finansowe za rok 2019. Tego dnia dzieci ze SP Dobrzelów wystąpią z koncertem kolęd po mszy o godz. 11.
 • W naszej parafii trwa kolęda. Niech będzie to okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach naszej wspólnoty parafialnej. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na potrzeby budowy nowej świątyni w naszej parafii. Prosimy więc o życzliwość i zrozumienie w czasie kolędy. /program w gablocie/
 • Różaniec w tym tygodniu:
 • dziś –  za nasze rodziny /po mszy o 9.00/
 • Środa – za całą parafię /po mszy o 9.00/
 • I Sobota Miesiąca – Różaniec wynagradzający Najświętszej Maryi Pannie /1615/

Spotkanie opłatkowe dla rodziny różańcowej i wszystkich chętnych należeć do tej rodziny w sobotę 4 stycznia o godz. 14.30

Boże Narodzenie

 25 grudnia  2019 roku

 1. Podczas dzisiejszej Mszy Świętej z największą radością śpiewaliśmy „Chwała na wysokości Bogu…”. Słowami tego hymnu uwielbiliśmy Boga wszechmogącego za dar narodzin Syna, który stał się jednym z nas. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Syn Boży. Niech Boża radość i miłość wypełniają kolejne dni naszego świętowania i całą naszą, nieraz trudną, codzienność. Aby przeżyć tę tajemnicę prawdziwie po chrześcijańsku, nie ograniczajmy się tylko do zewnętrznych obrzędów i zwyczajów. Zechciejmy dotrzeć do źródła tej radości, do samej tajemnicy wcielenia Syna Bożego. Przeżywajmy święta w gronie rodzinnym.
 • W uroczystość Bożego Narodzenia, w święto św. Szczepana, a także w najbliższą niedzielę Świętej Rodziny  obowiązuje świąteczny porządek Mszy Świętych: 730; 900; 1100; 1230; 1700.
 • W najbliższym czasie w naszej parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Niech będzie to okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach naszej wspólnoty parafialnej. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na potrzeby budowy nowej świątyni w naszej parafii. Dzięki przeprowadzonym rozmowom i życzliwości wykonawcy, ustalono, że w przyszłym roku postaramy się wykonać wszystkie słupy i filary kościoła /w liczbie ok. 40/. Planujemy tez zakup bloczków potrzebnych do wypełnienia przestrzeni między słupami nośnymi. Prosimy więc o życzliwość i zrozumienie w czasie kolędy.
 • Zwracam się też z prośbą, aby każda rodzina w parafii w ciągu roku /w dogodnym dla siebie czasie/ złożyła jeden raz dowolną ofiarę na naszą budowę Domu Bożego. Najlepiej na konto parafialne z dopiskiem „ofiara na budowę kościoła” choć można też złożyć ją Np. w kancelarii.
 • Przypominam ponadto, że w niedzielę 5 stycznia złożę sprawozdanie finansowe za rok 2019.
 • Różaniec w tym tygodniu:
 • Niedziela Świętej Rodziny –  za nasze rodziny /po mszy o 9.00/

Spotkanie opłatkowe dla rodziny różańcowej i wszystkich chętnych należeć do tej rodziny w sobotę 4 stycznia o godz. 14.30

4 Niedziela Adwentu

 22 grudnia  2019 roku

 1. Po opłatek do zakrystii lub kancelarii zapraszamy  wszystkich tych, którzy jeszcze go nie mają.
 • Zapraszamy do udziału w ostatnich roratach jutro i we wtorek o godz. 645 oraz do skorzystania jeszcze z sakramentu pokuty we wtorek przed mszą.
 • Jutro od 830 udamy się do chorych. W zakrystii można zgłaszać jeszcze adresy.
 • Zasiadając do wigilijnej wieczerzy, pamiętajmy nie tylko o licznych świątecznych tradycjach, ale nade wszystko o wspólnej modlitwie, odczytaniu fragmentu Ewangelii oraz śpiewie kolęd.
 • Na Pasterkę sprawowaną w intencji parafian zapraszamy o godz. 2400.
 • W uroczystość Bożego Narodzenia, i w święto św. Szczepana, obowiązuje porządek Mszy Świętych: 730; 900; 1100; 1230; 1700.
 • W piątek, w święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, tradycyjnie pobłogosławimy wino.
 • W sobotę, w święto Młodzianów, męczenników z Betlejem, pragniemy modlić się w intencji dzieci nienarodzonych i niemowląt.
 • W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Świętej Rodziny. Msze św. 730; 900; 1100; 1230; 1700
 1. Już dzisiaj informujemy, że wizyta duszpasterska, tzw. kolęda, rozpocznie się w naszej parafii zaraz po świętach – od piątku. Program podamy w Boże Narodzenie.
 1. Różaniec w tym tygodniu:
 2. wtorek – po mszy roratniej – za całą parafię
 3. Niedziela Świętej Rodziny –  za nasze rodziny /po mszy o 9.00/

Spotkanie opłatkowe dla rodziny różańcowej i wszystkich chętnych należeć do tej rodziny w sobotę 4 stycznia o godz. 14.30

 1. Na stoliku na końcu kościoła prasa katolicka (ofiara do puszki obok):
 2. Niedziela
 3. Idziemy
 4. Miłujcie się
 5. Przewodnik katolicki

3 Niedziela Adwentu

 15 grudnia  2019 roku

 1. Adwentowe  roraty  o godz. 645 / w dni powszednie/
 • Z racji na spowiedzi w parafiach naszego miasta w poniedziałek, wtorek i piątek kancelaria będzie czynna przez kilkanaście minut po mszy wieczornej.
 • W piątek o godz. 15 koronka do Bożego Miłosierdzia odmawiana indywidualnie.
 • Różaniec w tym tygodniu o godz. 1615:
 • Środa – za dzieci i młodzież.   
 • Przed świętami – w poniedziałek 23 grudnia – planujemy odwiedzić chorych. Zgłaszajmy adresy w zakrystii lub kancelarii.
 • Opłatki będą dostarczane do naszych rodzin jutro:

                  godz. 1000      Helenów

                  godz. 1515      ul. Słoneczna

                  godz. 1630      ul. Łódzka

2 Niedziela Adwentu

8 grudnia  2019 roku

 1. Dzisiejsza niedziela jest szczególnym – już dwudziestym z kolei – Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do puszek przed kościołem składamy ofiary na pomoc Kościołowi w byłych krajach Związku Sowieckiego.
 • Znakiem adwentowego oczekiwania jest udział w Roratach o godz. 645 / w dni powszednie/
 • Z racji na spowiedzi i rekolekcje we wtorek, czwartek i piątek kancelaria będzie nieczynna. Zapraszamy w poniedziałek i środę.
 • W czwartek rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. /program w gablocie i na stronie internetowej parafii/.
 • W piątek o godz. 15 koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracji Najświętszego Sakramentu do wieczornej mszy.
 • Sobota rekolekcyjna będzie jednocześnie dniem spowiedzi, której – bardzo prosimy – nie odkładajcie na późniejszy czas. Spowiedź od 830 do 1115 oraz  1630 do 1900.
 • Na sobotni wieczór do spowiedzi od godz. 1830 zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Później msza z nauką.
 • Różaniec w tym tygodniu o godz. 1615:
 • Dziś po mszy o 1100 – za całą parafię
 • Środa – O błogosławione owoce pielgrzymki do Ziemi Świętej dla całej Parafii.   
 • Czwartek – Wspomnienie MB z Guadelupe – Różaniec za kapłanów i osoby konsekrowane;
 • W tych dniach wspominamy bolesne doświadczenia z naszej najnowszej historii (13 grudnia 1981 roku wprowadzono stan wojenny, a 16 grudnia tego roku dokonano pacyfikacji kopalni „Wujek” na Śląsku). Uroczystości patriotyczne w kościele Zesłania Ducha Świętego na Przytorzu w piątek o godz. 1730.
 1. Na stoliku na końcu kościoła prasa katolicka (ofiara do puszki obok):
 2. Niedziela
 3. Idziemy
 4. Przewodnik Katolicki
 5. świece CARITAS

1 Niedziela Adwentu

1 Grudnia 2019 roku

 1. Pierwszą Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on nam pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary”. To pierwszy rok programu duszpasterskiego dla Kościoła w Polsce na lata 2019-2022, którego temat brzmi: „Eucharystia daje życie”. Podczas tego roku będziemy starali się pogłębiać nasze rozumienie Eucharystii i oddawać szczególną cześć Chrystusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie. Chodzi więc o to, abyśmy pogłębiali naszą świadomość, abyśmy zdali sobie sprawę z tego, czym tak naprawdę jest Eucharystia i jak powinna ona kształtować nasze chrześcijańskie życie.
 • Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania będzie nasz udział w Roratach w dni powszednie o godz. 645 . Wszyscy przynosimy świece, a dzieci lampiony.
 • W środę, 4 grudnia, w liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary podczas Mszy sprawowanej w kościele Miłosierdzia Bożego o godz. 900 będziemy modlili się za górników i ich rodziny.
 • W pierwszy czwartek miesiąca po wieczornej mszy adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnotę Domowego Kościoła.
 • W piątek rano odwiedzimy chorych z komunią. O godz. 15 koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracji Najświętszego Sakramentu do wieczornej mszy. Okazja do spowiedzi dzieci od godz. 1615. Dorośli mogą poczekać ze spowiedzią do kolejnego tygodnia /rekolekcje/
 • Różaniec w tym tygodniu o godz. 1615:
 • Dziś po mszy o 900 – wymiana tajemnic
 • Środa – za chorych
 • 1 Sobota miesiąca – różaniec wynagradzający MB
 • W przyszłą niedzielę będziemy modlić się i zbierać ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Na mszy o godz. 1100 poświęcenie książeczek dzieciom komunijnym.
 • Rekolekcje parafialne w dniach 12 – 13 – 14 grudnia. /program na stronie internetowej parafii/
 • Na stoliku na końcu kościoła prasa katolicka (ofiara do puszki obok):
 • Niedziela
 • Idziemy
 • Przewodnik Katolicki

33 Niedziela zwykła

 17 listopada 2019 roku

 1. Przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocnił nas swoim słowem i Najświętszym Ciałem. Pomnażajmy w sercach dary Bożej łaski, aby wytrwale kroczyć drogami wiary, wiodącymi przez codzienne wyzwania i trudy.
 • Obchodzimy dzisiaj III Światowy Dzień Ubogich. To okazja do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji ludzi potrzebujących na całym świecie. W kancelarii lub zakrystii można składać torbę miłosierdzia. / na stoliku są jeszcze puste /.
 • Z powodu wyjazdu ks. Jacka na rekolekcje, kancelaria parafialna w  poniedziałek, wtorek i środę będzie czynna w godzinach 1815 – 1845, czyli po drugiej mszy.
 • W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500 i adoracja do wieczornej mszy. W piątek także wspominamy św. Cecylię, patronkę muzyki kościelnej. Serdecznie zapraszamy na Mszę wieczorną i prosimy o modlitwę w intencji p. organisty i wszystkich muzyków.
 • Za tydzień będziemy przeżywać uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Po mszy o godz. 900 i 1100  odnowimy akt przyjęcia Chrystusa jako Pana naszych serc.
 • Różaniec w tym tygodniu – godz. 1615
 • Środa – za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące.
 • Czwartek – Wspomnienie Matki Bożej – Różaniec za całą Parafię.
 • Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy: (ofiara do puszki obok):
 • Niedziela
 • Idziemy
 • Przewodnik katolicki

31 Niedziela zwykła

 3 listopada 2019 roku

 1. Spotkanie Chrystusa z Zacheuszem przypomina nam, że nie wystarczy tylko odwrócić się od zła, ale trzeba całym sercem zaangażować się w czynienie dobra. Niech to niedzielne przesłanie przyświeca nam na drogach nowego tygodnia.
 • Trwa miesiąc naszej modlitewnej pamięci o wiernych zmarłych. Przypominamy o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego za zmarłych, za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych do 8 listopada włącznie, przy spełnieniu zwyczajnych warunków odpustu.
 • To ostatnie dni, kiedy należy zapisywać na modlitewne wypominki za naszych zmarłych /roczne, półroczne/. Możemy to zrobić w kancelarii parafialnej i u Pana Organisty.
 • W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500 i adoracja do wieczornej mszy.
 • W przyszłą niedzielę będzie można zabrać do domu i przygotować dla najuboższych tzw. tytkę miłosierdzia w ramach obchodów III Światowego Dnia Ubogich.
 • Z racji na nieobecność księdza proboszcza związaną z krótkim pobytem w szpitalu i zabiegiem, kancelaria parafialna w czwartek i piątek czynna będzie przez kilkanaście minut po jednej i drugiej mszy wieczornej.
 • Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy: (ofiara do puszki obok):
 • Niedziela
 • Idziemy
 • Przewodnik katolicki

30 Niedziela zwykła

 27 październik 2019 roku

 1. Zapraszamy do udziału w ostatnich w tym roku nabożeństwach różańcowych po wieczornej mszy o godz. 1700.
 • W najbliższy czwartek zapraszamy młodzież do udziału w kolejnej „Nocy Świętych” – początek godz. 2000 w kaplicy na cmentarzu.
 • W piątek będziemy przeżywać Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w naszym kościele: 730 i 900 / nie ma mszy późniejszych/. Nie będzie też wspólnej koronki. Pamiętajmy, że jest to także pierwszy piątek miesiąca. Po mszy o 900 odwiedzimy naszych chorych, natomiast pozostali niech korzystają ze spowiedzi na ostatnich różańcach, a w piątek przyjmą komunię podczas mszy.
 • Msza Święta połączona z procesją zostanie odprawiona na naszym cmentarzu o godz. 1200. Pamiętajmy, że tego dnia mamy obowiązek uczestniczenia we mszy. Na cmentarzach zbiórka ofiar na WSD  w Łodzi.
 • W sobotę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – dzień zaduszny. Msze Święte o godz. 900 i 1700. Tego dnia w kościele przed i w czasie mszy będziemy się modlili za naszych zmarłych, których polecamy w wypominkach jednorazowych.
 • W sobotę po raz czwarty zapraszamy mężczyzn na Męski Różaniec ulicami miasta, który zaczynie się Mszą o godz. 930 u księży Sercanów, następnie wyruszamy w kierunku parafii Narodzenia NMP z modlitwą na ustach. Hasłem będzie: „Maryjo miej w opiece naród cały”.
 • Można zapisywać na modlitewne wypominki za naszych zmarłych /roczne, półroczne i jednorazowe/. Możemy to zrobić w kancelarii parafialnej i u Pana Organisty.
 • Zachęcamy do korzystania z możliwości uzyskania odpustu ofiarowanego za zmarłych. W dniach od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych możemy codziennie uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami (być w stanie łaski uświęcającej, wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, np. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga).
 • Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy: (ofiara do puszki obok):
 • Niedziela
 • Idziemy
 • Przewodnik katolicki

29 Niedziela zwykła

 20 październik 2019 roku

 1. Rozpoczęliśmy dzisiaj w Kościele Tydzień Misyjny. Wpisuje się on w trwający w Kościele nadzwyczajny miesiąc misyjny. Przypomnijmy, że został on ogłoszony przez papieża Franciszka dla uczczenia 100. rocznicy ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej.
 • Codziennie nabożeństwo różańcowe zaraz po wieczornej mszy o godz. 1700. Tegoroczny październik został ogłoszony przez papieża Franciszka nadzwyczajnym miesiącem misyjnym.
 • We wtorek w naszym mieście uroczystość św. Jana Pawła II – Patrona Miasta Bełchatowa. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej o godz. 1700 oraz do udziału w różańcu. Tego dnia o godz. 1800 w parafii Narodzenia Msza w intencji mieszkańców Bełchatowa z udziałem kapłanów z całego miasta. We wtorek nieczynna będzie kancelaria.
 • W czwartek na różaniec zapraszamy uczniów kl. 7 – 8 Szkół Podstawowych w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania. Po różańcu krótka konferencja.
 • W piątek zaproszenie na różaniec kierujemy do uczniów kl. I szkół średnich przygotowujących się do bierzmowania. Po nabożeństwie konferencja.
 • W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500 i adoracja. Na nabożeństwo różańcowe zapraszamy także dzieci komunijne, które ostatni raz wspólnie poprowadzą modlitwę.
 • W kancelarii parafialnej i u Pana Organisty można zapisywać na modlitewne wypominki za naszych zmarłych /roczne, półroczne i jednorazowe/.
 • Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy: (ofiara do puszki obok):
 • Niedziela
 • Idziemy
 • Przewodnik katolicki
 • Miłujcie się

Bóg zapłać za ofiary na budowę:

 • z ul. Słonecznej                                               200
 • z ul. Pomorskiej                                              2.000
 • z ul. Warszawskiej                                          1.200
 • Rycerstwo Niepokalanej z Bełchatowa            1.000
 • z ul. Wielkopolskiej                                         100
 • Taca z parafii farnej                                         6.430

 13 październik 2019 roku

 1. W dzisiejszą niedzielę Pan Jezus podkreśla nieocenioną moc wiary. W październikowym czasie modlitwy różańcowej, rozważając tajemnice z życia Chrystusa i Matki Bożej, odradzamy i umacniamy naszą wiarę. Niech nie zabraknie osobistego wysiłku w pomnażaniu daru, który otrzymaliśmy na chrzcie św.
 • Dziś Kościół w Polsce obchodzi Dzień Papieski. Ofiarą do puszki wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.   Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone wolontariuszom fundacji.  
 • Dziś wieczorem o godz. 2000 z parafii księży sercanów wyruszy procesja fatimska, która zakończy się przy pomniku papieża.
 • Codziennie nabożeństwo różańcowe zaraz po wieczornej mszy o godz. 1700. Tegoroczny październik został ogłoszony przez papieża Franciszka nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej. W październiku nie będzie  drugiej mszy /po różańcu/.
 • W poniedziałek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycieli i pracowników oświaty zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętej o godz. 1700 a zwłaszcza na różaniec.
 • W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500 i adoracja. Na nabożeństwo różańcowe zapraszamy dzieci komunijne, które poprowadzą modlitwę. A modlitwa ofiarowana będzie za pracowników służby zdrowia w dniu ich patrona, św. Łukasza.
 • W sobotę uroczystości patriotyczne ku czci bł. ks. Jerzego: o godz. 1700 różaniec w intencji Ojczyzny. O godz. 1800 przy pomniku ks. Jerzego złożenie kwiatów, a potem wieczorna eucharystia w intencji Ojczyzny. Zapraszamy do licznego udziału naszych parafian.
 • W kancelarii parafialnej i u Pana Organisty można zapisywać na modlitewne wypominki za naszych zmarłych /roczne, półroczne i jednorazowe/.
 • Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy: (ofiara do puszki obok):
 • Niedziela
 • Idziemy
 • Przewodnik katolicki
 • Misyjne Drogi

 29 września 2019 roku

 • Zbliża się miesiąc modlitwy różańcowej. To szczególny czas nie tylko upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej, ale umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i Maryi Panny. Skorzystajmy z tego czasu łaski, jaki po raz kolejny daje nam Pan Bóg.
 • Nabożeństwa różańcowe w październiku codziennie zaraz po mszy o godz. 1700. Jak zwykle zachęcamy wiernych do udziału i prowadzenia wspólnej modlitwy.
 • W październiku nie będzie  drugiej mszy /po różańcu/.
 • W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 • W piątek rano odwiedzimy chorych. Wspólna koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500 i adoracja. Okazja do spowiedzi od godz. 1615 i w czasie różańca.
 • Pragniemy podzielić się radością z tego, że nasz parafianin Adam Rychlik w najbliższą sobotę Bazylice katedralnej w Łodzi rozpocznie przygotowanie do funkcji diakona stałego. Polecamy jego osobę modlitwie parafian.
 • Za tydzień organizowana będzie  Pielgrzymka na Jasną Górę na Odpust Matki Bożej Różańcowej. Zapraszamy członków kół różańcowych i wszystkich chętnych. Wyjazd o godz. 7.00 z parkingu przed Kościołem. Powrót ok. godz. 15.30. Koszt od 15 do 20 zł, w zależności od liczby uczestników. Zapisy – lista na stoliku.
 • Także za tydzień dzieci komunijne otrzymają różańce na mszy o godz. 1100. Zapraszamy
 • Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy: (ofiara do puszki obok):
 • Niedziela
 • Idziemy
 • Przewodnik katolicki
 • Misyjne Drogi

************

Pragniemy poinformować wszystkich parafian i jednocześnie podziękować ks. Dziekanowi Zbigniewowi Zgodzie za umożliwienie zbiórki ofiar na tacę w parafii Narodzenia NMP, która odbywa się w dniu dzisiejszym. Ofiary będą wsparciem tamtejszych parafian w dziele budowy naszego kościoła.

*************

W niedzielę 22 września po każdej mszy świętej będziemy mogli wysłuchać świadectwa i zaproszenia skierowanego do małżonków, aby zainteresowali się duchową formacją i rozwijaniem swojej wiary i bliskości z Panem Bogiem w Domowym Kościele (DK), który jest gałęzią ruchu Światło-Życie założonego w 1973 roku przez sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego.

Wspólnota liczy ok. 43 tys. członków, którzy tworzą 4652 kręgi w 21 krajach.

22 września 2019 roku

 1. Odczytana dzisiaj Ewangelia zachęca nas do refleksji nad naszym stosunkiem do dóbr doczesnych. Prawdziwa wolność serca, którą proponuje i ofiarowuje nam Chrystus, pozwala nam bezpiecznie korzystać z ziemskich dóbr, nie zatracając jednocześnie wrażliwości na drugiego człowieka i sprawy duchowe.
 • W tym tygodniu z racji na nieobecność księdza  proboszcza, kancelaria parafialna czynna będzie krótko po pierwszej i drugiej mszy świętej. (1730 – 1745 i 1815 – 1830). Przepraszamy za utrudnienia.
 • W piątek wspólna koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500 i okazja do adoracji.
 • Wspólny różaniec w tym tygodniu:
 • Środa –  za Ojczyznę  /1615/
 • Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy: (ofiara do puszki obok):
 • Niedziela
 • Idziemy
 • Przewodnik katolicki
 • Misyjne Drogi