Nasi ministranci grali w archidiecezjalnych mistrzostwach

Ministranci naszej parafii wzięli udział w Archidiecezjalnych Mistrzostwach Służby Liturgicznej w Piłkę Nożną, które odbyły się 3 marca 2012 w Łasku.

Udało nam się skompletować reprezentacje w dwóch kategoriach wiekowych: najmłodszej, z ministrantami ze szkoły podstawowej oraz ministrantów ze szkoły średniej.

Obie drużyny odważnie i dzielnie walczyły w rozgrywkach grupowych. Najwięcej emocji jednak dostarczył mecz ćwierćfinałowy z udziałem młodszych zawodników. By wyłonić zwycięzcę, konieczne było przeprowadzenie dwóch serii rzutów karnych. Po kontrowersjach zakończenie spotkania okazało się niepomyślne dla naszych zawodników, warto jednak nadmienić, że mecz powinien zostać roztrzygnięty w zwykłym czasie gry i były ku temu stuprocentowe okazje.

Ostatecznie przywieźliśmy bardzo pozytywne wrażenia. Na uwagę zasługuje fakt, że byliśmy jedyną bełchatowską parafią, która wystawiła reprezentacje na te mistrzostwa. W turnieju wzięliśmy udział po raz pierwszy w historii parafii, mimo to zawodników nie zjadła trema - pokazali się z dobrej strony. Wszystko to niesie nadzieję na dobre występy w przyszłości.

Dziękujemy za zaangażowanie Księdza Proboszcza oraz życzliwość pana Jarosława Naturalnego, dzięki którym nasze drużyny bezpiecznie i wygodnie dotarły na miejsce i powróciły z rozgrywek.

(32kB) (22kB) (19kB) (21kB) (21kB) (32kB) (22kB) (19kB) (21kB) (21kB) (32kB) (22kB) (19kB) (21kB) (21kB) (32kB) (22kB) (19kB) (21kB) (21kB) (32kB) (22kB) (19kB) (21kB) (21kB) (32kB) (22kB) (19kB) (21kB)

Pierwszy z meczów grupowych naszej drużyny: