UWAGA!

1. W czasie wakacji ogłoszenia nie będą aktualizowane.

2. Kancelaria czynna od poniedziałku do piątku: 18:00 - 18:20.

3. Spowiedź przed wieczorną mszą.

4. Od 1 lipca do końca sierpnia msze wieczorne codziennie o godz. 18:30.

5. W lipcu i sierpniu msze niedzielne: 9:00; 11:00; 19:00.

Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela - 18 czerwca 2017

1. W czerwcu w naszym kościele codziennie o godz. 1700 msza, a po niej nabożeństwo czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa.

2. Przeżywamy oktawę Bożego Ciała. Każdego dnia oktawy będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła. W czwartek na zakończenie oktawy poświęcenie wianków.

3. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a jednocześnie ustanowiony z inicjatywy św. Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Podczas Eucharystii o godz. 1700 będziemy gorąco prosić, aby Pan Jezus uczynił serca nasze według Serca swego oraz o święte życie dla kapłanów. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych.

4. W piątek o godz. 1500 ostatnia przed wakacjami wspólna koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do wieczornej mszy. To także dzień zakończenia roku szkolnego i katechetycznego. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji.

5. W sobotę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi Chrystusowi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy, który był gotów oddać za nią życie. Warto pomyśleć nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą, z praktykowaną pobożnością.

6. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej (1615):
• środa - za rodzinę różańcową
• piątek - za całą parafię
• sobota - Święto Niepokalanego Serca Maryi –za całą Parafię

7. Bóg zapłać za ofiary na tacę gospodarczą, które posłużą na sfinansowanie ostatnich inwestycji.

8. Zbliża się uroczystość odpustowa (27.06) - miłe panie niech pomyślą i przygotują ciasto, a ksiądz Proboszcz - jak w tamtym roku- resztę potrzebną do wspólnego świętowania po wieczornej mszy.

9. W czasie zbliżających się wakacji (i nie tylko) pamiętajmy o właściwym stroju w czasie udziału we mszy świętej. Nasz wygląd, nasz strój świadczą o naszym szacunku do Jezusa.

W najbliższym czasie msze święte w naszym kościele będą sprawowane w następujących intencjach:

Niedziela - 18 czerwca 2017

730 + Aleksandra, Józef Woźniak, cr. Mosińskich
900 - 15 rocznica ślubu p. Woźniaków
1100 + Krzysztof, Marcin Borciuch, Krystyna Sadurska
1100 + Zygmunt Ziajkiewicz
1700 + Janina Wiktorowska


Poniedziałek - 19 czerwca 2017

1700 + pogrzebowa: Leopold Maczugowski, Jerzy Barasiński, Anna Orszańska, Józefa Zakrzewska, Zygmunt Ziajkiewicz, Paweł Włodarczyk, Remigiusz Osiński, Helena Stolarek, Feliks Herudziński
1700 + Krzysztof Liczner
1745 + Paweł Madej


Wtorek - 20 czerwca 2017

1700 + Halina Zalewska
1745 + Krzysztof Liczner


Środa - 21 czerwca 2017

1700 + Alina Konderak
1745 + Krzysztof Liczner


Czwartek - 22 czerwca 2017

1700 + Barbara Lipińska - 1 r.śm.
1700 + Czesław, Józefa Jaguś


Piątek - 23 czerwca 2017

1700 + Władysław Bartosz, Jan Madej
1700 + Jan Jabłoński, cr. Górali, Stasiaków


Sobota - 24 czerwca 2017

1700 + Janina, Stanisław Machelscy, Antoni Barasiński


Niedziela - 25 czerwca 2017

730 + Jan, Sabina, Barbara Lipińscy, Stanisława Matusz, dziadkowie Lipińscy i Hofmanowie
900 + Włodzimierz Pal, Anna Grzegorek
1100 + Włodzimierz Dobiech
1700 + Stanisław Błaszczyk - 6 r.śm.


Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela - 11 czerwca 2017

1. W czerwcu w naszym kościele codziennie o godz. 17:00 msza, a po niej nabożeństwo czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa.

2. W czwartek, 15 czerwca będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 730; 900; 1100 a po niej wyruszymy w procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy po ulicach naszej parafii. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w miejscach z roku ubiegłego, a także sztandarów, feretronów i chorągwi, udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Prosimy o pomoc w dekorowaniu nie tylko mieszkańców, ale także wspólnot: Domowego Kościoła, Żywego Różańca, ministrantów. Liczymy też na pomoc OSP w samej procesji.

3. Przypominamy, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej. Nie ma mszy wieczorem.

4. Po Uroczystości Bożego Ciała każdego dnia oktawy w ramach nabożeństwa będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.

5. W piątek o godz. 15:00 koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do wieczornej mszy. Litania zaraz po mszy wraz z procesją.

6. Za tydzień po mszach o 9:00 i 11:00 planujemy poświęcenie pojazdów mechanicznych.

7. Informacje gospodarcze:
• Dostępny jest już parking dla interesantów kancelarii. Wartość wykonanych prac to 19.000 zł
• Zamówione zostały do organy firmy Viscount. Koszt nowego instrumentu to 28.000 zł (raty)
• Dziękujemy rodzicom i dzieciom komunijnym za figurę MB Fatimskiej
• Dziękujemy firmie p. Szklarka za naprawę elewacji kościoła
• Malujemy część kościoła. Jutro od 10 zapraszamy chętnych panów do pomocy
• Kuria Metropolitalna zaakceptowała koncepcję budowy nowego kościoła

8. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej (16:15):
• środa - za rodziny

Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela - 28 maja 2017

1. Od jutra modlitewnie oczekujemy na zesłanie Ducha Świętego. Włączmy się w nowennę do Ducha Św. wiedząc, jak bardzo jest nam potrzebne Jego światło i pociecha.

2. W środę święto Nawiedzenia NMP. Ona jest świątynią Ducha Świętego od chwili zwiastowania i niesie Go innym. My przez chrzest również jesteśmy zobowiązani do niesienia światu dobrej nowiny o zbawieniu. Niech to święto pobudzi nas do większej gorliwości apostolskiej.

3. W czwartek rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie (z wyjątkiem każdego piątku) o godz. 1700 msza, a po niej będziemy sprawowali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości. Po mszy adoracja DK i spotkanie dla rodzin w domu parafialnym.

4. W piątek rano odwiedziny chorych, o godz. 15:00 koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do wieczornej mszy. Od 16 okazja do spowiedzi (zwłaszcza dla dzieci z kl. IV). Litania na zakończenie adoracji. 5. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej (16:15):
• środa - za całą parafię w święto NMP
• czwartek - wymiana tajemnic
• Sobota (16:00) - różaniec wynagradzający w pierwszą sobotę

6. W dniu 3 czerwca organizowana jest pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę w ramach V Pielgrzymki Żywego Różańca na Jasną Górę. Prosimy o zapisywanie się na listę, która znajduje się na stoliku. Wyjazd o godz. 6.30 z Dobrzelowa i o 6.40 z parkingu przy Kościele. Powrót ok. 15.30. Serdecznie zapraszamy!


9. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię św. wielkanocną.

Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela - 21 maja 2017

1. W naszym kościele codziennie msza św. o godz. 17:00 i nabożeństwo majowe.

2. Od jutra, przez trzy kolejne dni będziemy modlić się o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Będziemy prosić Pana Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie.

3. Ponieważ nikt nie pytał o msze gregoriańskie, dlatego od jutra w kancelarii przyjmujemy intencje na kolejny rok.

4. W piątek o godz. 15:00 koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do wieczornej mszy. Tego dnia obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach. Wszystkich zapraszam na wspólną Eucharystię i modlitwę o godz. 1700 podczas której będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i będziemy prosić o potrzebne dla nich łaski.

5. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej (16:15):
• środa - za całą parafię we wspomnienie NMP Wspomożenia Wiernych

6. W dniu 3 czerwca organizowana jest pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę w ramach V Ogólnopolskiej Pielgrzymki Żywego Różańca na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich chętnych, i nie tylko z kół różańcowych. Prosimy o zapisywanie się na listę, która znajduje się na stoliku. Wyjazd o godz. 6.30 z Dobrzelowa i o 6.40 z parkingu przy Kościele. Powrót ok. 15.30. Koszt pielgrzymki od 15 do 20 zł. Serdecznie zapraszamy!

7. W niedzielę 4 czerwca przeżywać będziemy rocznicę pierwszej komunii (9:00) i pierwszą komunię świętą (11:00).
Spowiedź dla dzieci z klas III będzie w pierwszy piątek miesiąca, lub w sobotę o godz. 14:00 razem z dziećmi z klas II oraz ich rodzicami.
W tym tygodniu próba dla dzieci we wtorek i czwartek - godz. 18:30.

8. Na uroczystość pierwszej komunii zostały zakupione krzesła, które od kilku tygodni służą nam w kościele. Składamy podziękowanie p. Andrzejowi Przerywaczowi za ich montaż.

Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela - 14 maja 2017

1. W naszym kościele codziennie gromadzimy się na mszy św. o godz. 1700 i nabożeństwie majowym. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo.

2. We wtorek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur, nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Jego relikwie znajdują się w kościele ojców jezuitów w Warszawie. Niech ten święty patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów.

3. We wtorek spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do pierwszej komunii - początek 18:30.

4. W piątek o godz. 15:00 koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do wieczornej mszy.

5. Msza przy krzyżu w Dobrzelowie w sobotę o godz. 18:00.

6. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej (1615):
• środa - za dzieci i młodzież

7. W dniu 3 czerwca organizowana jest pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę w ramach V Ogólnopolskiej Pielgrzymki Żywego Różańca na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich chętnych, i nie tylko z kół różańcowych. Prosimy o zapisywanie się na listę, która znajduje się na stoliku. Wyjazd o godz. 6.30 z Dobrzelowa i o 6.40 z parkingu przy Kościele. Powrót ok. 15.30. Koszt pielgrzymki od 15 do 20 zł. Serdecznie zapraszamy!

Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela - 7 maja 2017

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych do podjęcia zadania przemiany serca innych, podjęcia trudnych wyzwań wobec współczesnego świata. Pamiętajmy, że tylko dzięki sercom i dłoniom kapłanów jest możliwe przedłużenie Chrystusowej zbawczej ofiary podczas Eucharystii oraz rozdawanie Bożego miłosierdzia w sakramencie pokuty.

2. W najbliższy poniedziałek, 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

3. We wtorek spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do pierwszej komunii - początek 18:30.

4. Msze przy krzyżach w naszej parafii w następującym porządku:
13 maja: Niedyszyna i Helenów (godz. 18:00)
20 maja: Dobrzelów ((godz. 18:00)

5. W piątek o godz. 15:00 koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do wieczornej mszy.

6. W piątek o godz. 18:00 Bp Marek Marczak udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.
W związku z bierzmowaniem młodzież spotyka się z ks. Karolem w poniedziałek i środę o godz. 18:00.
W środę także spowiedź od godz. 18:30.

7. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej (16:15):
• środa - za chorych
• czwartek - za kapłanów i osoby konsekrowane
• sobota - w święto MB Fatimskiej za całą parafię

8. W naszym kościele codziennie gromadzimy się na mszy św. i nabożeństwie majowym o godz. 17:00. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo.

Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela - 23 kwietnia 2017

1. W tym rozpoczynającym się dziś Tygodniu Miłosierdzia warto też przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Łagiewniki, 2002 r.).

2. Jutro zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego, będziemy obchodzili – przeniesioną z dzisiejszego dnia – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Nasze myśli i serca skierujmy w stronę Gniezna, gdzie znajdują się jego relikwie. Będziemy dziękować za dobro, jakie wyświadczył nam przez posługę św. Wojciecha.

3. We wtorek, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto św. Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje. Wszyscy, także mieszkańcy miast, proszą o błogosławieństwo dla pracujących na roli i o pomyślne zbiory. Będziemy się też modlić o to, by nikomu na świecie nie brakowało chleba.

4. W piątek o godz. 15:00 koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do wieczornej mszy.

5. Tydzień zakończymy liturgicznym świętem św. Katarzyny Sieneńskiej (sobota, 29 kwietnia). Tak dalece wyróżniała się ona czynną miłością do Kościoła Chrystusowego i świadectwem wiary, że nadano jej tytuł doktora Kościoła. A w 1999 roku św. Jan Paweł II ustanowił ją patronką Europy.

6. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej (16:15):
• wtorek - za ks. Proboszcza
• środa - za Ojczyznę

7. W maju planowane są modlitwy przy krzyżach w naszej parafii w następującym porządku:
6 maja: Myszaki i ul. Dolna (godz. 18:00)
13 maja: Niedyszyna i Helenów (godz. 18:00)
20 maja: Dobrzelów (godz. 18:00)

Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela - 16 kwietnia 2017

1. Miłość ostatecznie zwycięża śmierć. Przyobleczmy nasze życie w zwycięską miłość Zbawiciela. Grzech i jego owoc, to znaczy śmierć, nie jest już w stanie zagrodzić nam drogi do domu Ojca. Przez Jezusa w Duchu Świętym mamy na zawsze otwarty dostęp do Ojca pełnego miłosierdzia. Niech to będzie najlepsze wielkanocne życzenie: aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca. Ogarnięci Bożą miłością dzielmy się tym darem z naszymi braćmi. Współczesność ciągle domaga się od nas świadectwa, że rzeczywiście tylko na Chrystusie i Jego zwycięstwie nad wszelkim złem, na głoszonej przez Niego prawdzie, sprawiedliwości i miłości można budować lepszą przyszłość.

2. Wyrazy wdzięczności kierujemy w tych dniach w stronę:
• OSP za wartę przy grobie
• ministrantów - za wzorową służbę przy ołtarzu
• Pani Lachowskiej i Pani Marczakowej za wystrój Grobu Pańskiego

3. Jutro drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Pamiętajmy, że nasza radość i cała przedświąteczna krzątanina miały swój cel przede wszystkim w wydarzeniach męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa. Zadbajmy o nasz udział w świątecznej Mszy Świętej. Będziemy je sprawować w godz. 730; 900; 1100, 1230; 1700. Zachęcam także, o ile to możliwe, do uczestnictwa we Mszach Świętych przez całą oktawę Wielkanocy. W czasie wolnym warto zajrzeć też do innych kościołów i obejrzeć wystrój grobów Pańskich.

4. Jutro ofiarą do puszki możemy wesprzeć katolickie uczelnie w Polsce.

5. Do niedzieli Miłosierdzia Bożego codziennie Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz.16:45. (z wyjątkiem piątku)

6. W piątek o godz. 15:00 koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do wieczornej mszy. Z racji oktawy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. Za tydzień – druga niedziela wielkanocna, zwana także niedzielą Miłosierdzia Bożego. W tym dniu rozpoczniemy 73. Tydzień Miłosierdzia. Tego dnia do świątyni możemy przynieść pudełeczka z ofiarą wielkopostną. Przed mszą o 730 i po mszy o godz. 900 odmówimy wspólnie koronkę do Bożego Miłosierdzia. Tego dnia przynosimy puszki z jałmużną wielkopostną, a ofiarą do puszki będziemy mogli wesprzeć w całej Polsce naród syryjski.

(122kB)


Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela - 9 kwietnia 2017

1. Dziś Gorzkie Żale z nauką pasyjną o godz. 16:30.

2. W Wielkim tygodniu msze święte koncelebrowane codziennie o godz. 17:00. Spowiedź przed mszą.

3. Różaniec w środę o godz. 16:15 - za rodziny, a w czwartek za kapłanów.

4. W środę od rana odwiedziny chorych. Zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii.

5. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu:
- Kółka Różańcowe - 200 zł
- Parafianie w kościele na tacę - ok. 2000 zł

Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela - 2 kwietnia 2017

1. Dziś Gorzkie Żale z nauką pasyjną o godz. 16:30.

2. Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach drogi krzyżowej i gorzkich żali. Apel ten kieruję zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych pasyjnych nabożeństwach.

3. Dzisiaj, 2 kwietnia, przypada 12. rocznica śmierci papieża Polaka – św. Jana Pawła II. Warto pamiętać, że przez jego wstawiennictwo możemy prosić Pana Boga o potrzebne dla nas łaski.

4. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkanie we wtorek o godzinie 18:15.

5. W pierwszy czwartek, podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, będziemy dziękowali za dar Eucharystii i kapłaństwa. Będziemy też prosili o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. Po mszy spotkanie dla rodzin DK.

6. W piątek rano odwiedziny chorych pierwszopiątkowych. O 15:00 koronka i adoracja do wieczornej mszy. Okazja do spowiedzi od 16:15. Po mszy kolejne nabożeństwo drogi krzyżowej. Bóg zapłać za ofiary składane wówczas na kwiaty do Grobu.

7. Różaniec w tym tygodniu - godz. 16:15:
• Środa - za chorych

8. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu:
• z ul. Słonecznej i Wspólnej, Myszaków, Helenowa.

9. Przyszła niedziela, 9 kwietnia, będzie już Niedzielą Palmową, czyli Męki Pańskiej. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas uroczystej liturgii pobłogosławimy gałązki palmowe.

10. Adresy chorych można składać w zakrystii i kancelarii. Odwiedziny w Wielką Środę

Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela - 26 marca 2017

1. Wielki Post, który przeżywamy, to wyjątkowa okazja do nawrócenia, do odnowienia naszej przyjaźni z Panem Bogiem. To czas powracania do korzeni wiary i zadziwienia tajemnicą Bożej miłosiernej miłości. Dobrze wykorzystajmy ten czas, aby ugruntować w sobie człowieka prawego sumienia i autentycznie zaangażowanego w budowanie królestwa Bożego: królestwa prawdy i życia, sprawiedliwości, miłości i pokoju w naszych rodzinach, we wspólnocie parafialnej, w miejscach pracy i w całym społeczeństwie.

2. Dziś Gorzkie Żale z nauką pasyjną o godz. 16:30.

3. Z racji na rekolekcje, które od dziś ks. Karol głosi w jednej z łódzkich parafii, a ks. Proboszcz od czwartku w Chabielicach, kancelaria parafialna przez cały tydzień czynna będzie w godz. 16:30 - 17:00.

4. W piątek o 15:00 koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do wieczornej mszy. Po mszy kolejne nabożeństwo drogi krzyżowej.

5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Powierzymy naszą wspólnotę, każde rodzące się w niej i godnie kończące się życie Sercu Maryi – najlepszej z matek.

6. Różaniec w tym tygodniu - godz. 16:15:
• Środa - za Ojczyznę
• Sobota - wynagradzający w 1 sobotę miesiąca

7. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu:
• Niedyszyna 500 zł;
• Dobrzelów - 400 zł
• z ul. Ks. Popiełuszki - 100 zł

8. W gablocie znajdziemy plakat z informacją o zapisach na Ekstremalną Drogę Krzyżową, która wyruszy 7 kwietnia o godz. 18:30 z kościoła w Parznie (długość 42 km).

9. W Wielkim Tygodniu (środa) planujemy odwiedziny chorych. Adresy można składać w zakrystii i kancelarii (także e-mail lub telefon).

10. Ofiarą do puszki wesprzeć możemy Fundusz Ochrony Macierzyństwa.

(122kB)


Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela - 19 marca 2017

1. Dziś Gorzkie Żale z nauką pasyjną o godz. 16:30.

2. Z racji na niedzielę Wielkiego Postu jutro Uroczystość św. Józefa.

3. Od czwartku zaczynamy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Paweł Kłys. Msze święte z naukami : 9:00; 17:00; 19:00.

4. W piątek rano msza z nauką o 9:00. O godz. 15:00 koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do wieczornej mszy o godz. 17:00.
Po mszy droga krzyżowa. Podczas mszy zbierane będą ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. O godz. 19:00 ostatnia msza z nauką.

5. Sobota to dzień spowiedzi rekolekcyjnej z udziałem zaproszonych kapłanów naszego dekanatu. Msze święte: 9:00; 11:00; 17:00; 19:00. Spowiedź rano od 8:30 i po południu od 16:30.

6. Gorąco zachęcamy parafian do licznego udziału w rekolekcjach, a zwłaszcza do korzystania ze spowiedzi, nie odkładania jej na późniejszy czas. W związku z planami budowy nowej świątyni wraz z ks. Karolem podejmujemy się głoszenia rekolekcji w parafiach naszej archidiecezji i zbierania także ofiar na ten cel. W związku z tym będą takie dni, kiedy obecny będzie tylko jeden kapłan i trudno będzie pogodzić wszystkie obowiązki: spowiedź w innych parafiach, msze, kancelarię.

7. W sobotę, 25 marca, przypada jednocześnie uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Na mszy o godz. 17:00 będzie można podjąć się tego dzieła - zachęcamy

8. Różaniec w tym tygodniu - godz. 16:15:
• Poniedziałek - za całą parafię
• Środa - za dzieci i młodzież
• Sobota - za całą parafię

9. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu: z Myszaków i ul. Sieradzkiej 2x 100 zł

Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela - 12 marca 2017

1. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad Gentes. Naszymi modlitwami obejmujemy także głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy dobrą nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci. Ofiarami do puszek przed kościołem wspieramy misjonarzy i wszelkie dzieła misyjne. Niech to będzie wyraz naszej solidarności i wymierny udział w misji ewangelizacyjnej Kościoła.

2. Dziś Gorzkie Żale z nauką pasyjną o godz. 16:30.

3. Jutro zaraz po mszy wieczornej (17:30) zapraszamy do salki parafialnej na film "Cristiada"

4. W piątek o godz. 15:00 koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do wieczornej mszy. Po mszy droga krzyżowa. Podczas mszy zbierane będą ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

5. Gorąco zachęcamy parafian do licznego udziału w nabożeństwach drogi krzyżowej i gorzkich żalach oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego.

6. Różaniec w tym tygodniu - godz. 16:15:
• Środa - za rodziny

7. Ze stolika na końcu kościoła można pobrać małe puszki na ofiarę wielkopostną dla CARITAS

Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela - 5 marca 2017

1. Dziś Gorzkie Żale z nauką pasyjną o godz. 16:30.

2. W piątek o godz. 15 koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do wieczornej mszy. Po mszy droga krzyżowa. Podczas mszy zbierane będą ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

3. Gorąco zachęcamy parafian do licznego udziału w nabożeństwach drogi krzyżowej i gorzkich żalach oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego.

4. Różaniec w tym tygodniu - godz. 16:15:
• Środa - za chorych
• Czwartek - za kapłanów i osoby konsekrowane

5. Ze stolika na końcu kościoła można pobrać małe puszki na ofiarę wielkopostną dla CARITAS

6. Za tydzień, w drugą niedzielę Wielkiego Postu przypada Dzień Modlitwy i Postu za Misjonarzy. Tego dnia będziemy zbierać do puszek ofiary na ogólnopolski Fundusz Misyjny.

Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela - 19 lutego 2017

1. W tym tygodniu, w środę, 22 lutego, przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła. Przez tyle lat wielką modlitewną miłością otaczaliśmy św. Jana Pawła II, o którym z taką dumą mówiliśmy: Piotr naszych czasów. Niech nie zabraknie wyrazów oddania i modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka. Naszym obowiązkiem jest wspierać jego pasterską posługę w niesieniu Ewangelii wszystkim narodom.

2. W piątek o godz. 15:00 koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do wieczornej mszy.

3. 3. W tym tygodniu zapraszamy na wspólny różaniec o godz. 16:15
• środa - za Ojczyznę

Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela - 5 lutego 2017

1. W najbliższy wtorek, 14 lutego, przypada święto św. św. Cyryla i Metodego. Piastujący różne godności kościelne, podjęli wiele udanych wypraw misyjnych. Obaj święci są uważani za apostołów Słowian. W 1980 roku papież św. Jan Paweł II ogłosił ich współpatronami Europy, podnosząc tym samym ich wspomnienie do rangi święta.

2. W środe, po mszach świętych, czyli po godzinie 18:00 zapraszamy na próbę scholi.

3. W piątek o godz. 15:00 koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do wieczornej mszy.

4. W tym tygodniu zapraszamy na wspólny różaniec o godz. 16:15
• środa - za rodziny

5. Za tydzień dzieci komunijne odbierają książeczki na mszy o godz. 11:00

Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela - 5 lutego 2017

1. We wtorek o godz. 18:15 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania

2. W środę nieczynna będzie kancelaria parafialna.

3. W piątek o godz. 15:00 koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do wieczornej mszy.

4. W sobotę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku Matka Najświętsza objawiła się Bernadecie Soubirous. Podczas osiemnastu spotkań Maryja wzywała do modlitwy oraz pokuty i prosiła, aby na miejscu objawień został zbudowany kościół. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata.

5. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, wobec tych, do których mamy bardzo blisko siebie, i wobec tych, których nie znamy. W naszym kościele o 1600 różaniec za chorych, okazja do spowiedzi dla chorych, błogosławieństwo lurdzkie Najświętszym Sakramentem i Msza Świętą dla chorych o godz. 17:00. Serdecznie proszę o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni.

6. W tym tygodniu zapraszamy na wspólny różaniec o godz. 16:15
• środa - za dzieci i młodzież
• czwartek - za kapłanów i osoby konsekrowane
• sobota - różaniec za chorych (16:00)

7. Statystyka kolędowa 2016/2017: • 27 dni kolędowych ( zwykle 23 - 25 dni)
• 1011 rodzin przyjmujących po kolędzie (1020, 1028 w latach ubiegłych)
• 146 nieobecnych rodzin (109, 130 w latach ubiegłych)
• 47 rodzin nieprzyjmujących (57, 46 w latach ubiegłych)
• w sumie w parafii około 1204 rodziny
• ks. Karol = 518 rodzin, Ks. Proboszcz = 493 rodziny

Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela - 29 stycznia 2017

1. W czwartek, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia na uroczystą liturgię o 9,00 lub 17,00 przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Panu Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Na mszę o godz. 17 zapraszamy zwłaszcza dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii świętej wraz z rodzicami.

2. Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w winnicy Pańskiej, także z naszej wspólnoty parafialnej.

4. W piątek rano odwiedziny chorych. O godz. 15 koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do wieczornej mszy. Okazja do spowiedzi świętej od godz. 16.

5. W tym tygodniu zapraszamy na wspólny różaniec o godz. 16:15:
• środa - za rodzinę różańcową - wymiana tajemnic
• czwartek - za całą wspólnotę parafialną
• sobota - różaniec wynagradzający w 1 sobotę

6. Dobiegła końca tegoroczna kolęda. Za tydzień krótkie podsumowanie. Gdyby ktoś jeszcze chciał spotkać się z kapłanem - wystarczy w najbliższym czasie zaprosić do swego domu

Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela - 22 stycznia 2017

1. W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień.

2. W naszym mieście za tydzień msza w intencji jedności chrześcijan na Przytorzu - 18:00.

3. W środę - w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Jak św. Paweł, powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, kroczyć wiernie po drogach wiary, co więcej – nieść ją innym, świadczyć mężnie o Chrystusie.

4. W tym tygodniu zapraszamy na wspólny różaniec o godz. 16:15.
• w środę - za Ojczyznę

5. Śpiewających w SCHOLI i pragnących do nich dołączyć zapraszamy w czwartek, na godzinę 17:30 do budynku parafialnego.

6. W piątek o 15:00 koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do wieczornej mszy.

(122kB)