Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela - 18 listopada 2018

1. W czwartek, w dniu patronki muzyki kościelnej, św. Cecylii, pamiętamy w modlitwie o tych, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele, zwłaszcza o Panu Organiście. Z tej okazji w niedzielę na mszy wieczornej będzie nam towarzyszyć orkiestra OSP w Dobrzelowie.

2. W piątek o godz. 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia a potem adoracja.

3. Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Jest to równocześnie patronalne święto Akcji Katolickiej. Ofiary przeznaczone będą na WSD w Łodzi.

4. W tym tygodniu zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej /godz. 1615/:
• środa - za całą parafię

5. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary przeznaczone na cele gospodarcze. Pragniemy poinformować wszystkich parafian, że w ostatnich dniach października odpowiedni wydział Starostwa Powiatowego w Bełchatowie wydał pozwolenie na budowę naszego kościoła. W związku z tym bardzo realne są plany budowy na wiosnę. Wszystkie projekty zostały już opłacone, a ich koszt wyniósł trochę ponad 80,000 zł. Tym bardziej serdecznie dziękujemy dziś za ofiary na tacę gospodarczą, która ma znowu wielkie znaczenie.

W najbliższym czasie msze święte w naszym kościele będą sprawowane w następujących intencjach:

Niedziela - 18 listopada 2018

730 + Aleksandra, Józef i cr. Woźniaków
900 + Helena Grzejda
1100 + Ryszard /5 r.śm/ Zbigniew /8 r.śm/ Proczek
1700 - za parafian


Poniedziałek - 19 listopada 2018

1700 + Jadwiga Myślińska
1745 + Józef, Helena Pucelik, Włodzimierz Rogacewicz


Wtorek - 20 listopada 2018

1700 + Jadwiga Myślińska
1745 + Irena Bajer


Środa - 21 listopada 2018

1700 + Jarosław Bajer
1745 + Jadwiga Myślińska


Czwartek - 22 listopada 2018

1700 + Cecylia, Zygmunt, Zbigniew Karolczyk
1745 + Jadwiga Myślińska


Piątek - 23 listopada 2018

1700 + Józef Jadwiga Redlich
1745 + Jadwiga Myślińska


Sobota - 24 lisopada 2018

1700 + Andrzej Warcholiński
1700 + Lucyna Warcholińska


Niedziela - 25 listopada 2018

730 - za parafian
900 + Katarzyna Tomalkiewicz-Mika
1100 - 1 urodziny Marty Bieleckiej
1700 + Natalia, Marian Stępień


(122kB)


Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela - 11 listopada 2018

1. Święto stulecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę.

2. Główne uroczystości w naszym mieście o godz. 1200 rozpoczną się mszą św. w intencji Ojczyzny w kościele Narodzenia NMP. Po mszy przemarsz pocztów sztandarowych i wiernych na plac Wolności, gdzie zostanie odsłonięty pomnik Józefa Piłsudskiego.

3. Dzisiaj katolicy w Polsce po raz 10. obchodzą Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Łączymy się w modlitwie i wspieramy ofiarą złożoną do puszki chrześcijan w różnych stronach świata, którzy cierpią prześladowania z powodu wiary.

4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania - grupa starsza - 3 klasy gimnazjum w środę 1815

5. W piątek o godz. 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia a potem adoracja.

6. W kancelarii parafialnej i u Pana Organisty można jeszcze zapisać na wypominki.

7. Za tydzień obchodzić będziemy Światowy Dzień Ubogich. Łódzka CARITAS, w okresie poprzedzającym Światowy Dzień Ubogich, przekazała do wszystkich parafii w Archidiecezji Łódzkiej „Tytkę charytatywną”, zapraszając do włączenia się w ogólnopolską akcję wsparcia najuboższych. Tytka to papierowa torba, która dostępna jest przy wyjściu z kościoła. Wypełnijmy ją żywnością lub artykułami chemicznymi i przekażmy potrzebującym z sąsiedztwa lub przynieśmy z powrotem przed 18 listopada. Ofiary z tacy przeznaczone będą na budowę Domu Seniora w Kaszewicach.

8. W tym tygodniu zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej:
• dziś po mszy o godz. 900
• środa - za zmarłych członków KR, z naszych rodzin i parafian /godz. 1615/
• piątek - za całą parafię /wspom. NMP Matki Miłosierdzia /godz. 1615/

9. Na stoliku na końcu kościoła prasa katolicka (ofiara do puszki obok):
• Niedziela
• Idziemy
• Dobre Nowiny

Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela - 28 października 2018

1. Przed nami ostatni różańcowy tydzień. Do środy możemy uczestniczyć w nabożeństwie różańcowym, które jest zaraz po mszy.

2. W tym tygodniu, w czwartek, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele będą one sprawowane według następującego porządku: 730; 900 /nie mszy wieczornej/.

3. O godz. 1200 msza św. na cmentarzu, a potem procesja żałobna z modlitwami za zmarłych. Na cmentarzu zbiórka ofiar na WSD.

4. W piątek, 2 listopada dzień Zaduszny. W naszym kościele będą sprawowane Msze Święte połączone z modlitwami za zmarłych o godz. 900 i 1700. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Tego dnia kancelaria będzie nieczynna.

5. W piątek również odwiedzimy chorych z komunią: ks. proboszcz od godz. 800. a ks. Karol zaraz po porannej mszy. O godz. 1500 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia a potem adoracja. Od 1600 okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej.

6. W kancelarii parafialnej i u Pana Organisty można zapisywać na wypominki za zmarłych.

Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela - 20 października 2018

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Będziemy modlić się w intencjach misji i misjonarzy na całym świecie. Jeszcze wielu ludzi nie słyszało o Ewangelii, czyli o dobrej nowinie o Jezusie – Zbawicielu świata. Dzisiaj teren działalności misyjnej to również nasz kontynent. Prosimy o misjonarzy w naszych zlaicyzowanych środowiskach.

2. Przed nami kolejny - prawie ostatni różańcowy tydzień. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej (1700) i w nabożeństwie różańcowym, które jest zaraz po mszy.

3. Jutro w kalendarzu liturgicznym w Bełchatowie obchodzimy Uroczystość św. Jana Pawła - Patrona miasta. Główne uroczystości w kościele Narodzenia NMP - na początek złożenie kwiatów pod pomnikiem o godz. 1815 a potem msza święta w intencji naszego miasta i mieszkańców. Tego dnia z racji na uroczystości nieczynna będzie kancelaria.

4. W piątek o godz. 1500 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia a potem adoracja. Na różaniec zapraszamy dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii.

5. W kancelarii parafialnej i u Pana Organisty można zapisywać na wypominki za zmarłych.

(122kB)


Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela - 23 września 2018

1. Jutro rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcamy do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa odprawianego zaraz po wieczornej mszy o godz. 1700.

2. Jutro także rozpoczyna się nowy rok akademicki. Polecamy studentów i wykładowców szkół wyższych opiece Pana Jezusa, naszego jedynego boskiego Nauczyciela. Modlimy się, aby rozwojowi intelektualnemu młodego człowieka zawsze towarzyszył jego rozwój duchowy.

3. W środę spotkanie kandydatów do bierzmowania z gimnazjum - początek 1830.

4. W pierwszy czwartek miesiąca przypada dzień wspomnienia św. Franciszka z Asyżu. Będziemy modlić się do Jezusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, o liczne i święte powołania kapłańskie, zwłaszcza podczas różańca prowadzonego w tym dniu przez wspólnotę DK.

5. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Sercu Jezusa za grzechy całego świata. Rano jak zwykle odwiedziny chorych. We wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej o godz. 1500 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia a potem adoracja do wieczornej mszy. Od 1615 okazja do spowiedzi. Nieczynna będzie kancelaria.

6. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi.

Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela - 23 września 2018

1. W piątek o godz. 1500 wspólna koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do wieczornej mszy.

2. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 8 i 7 szkoły podstawowej w piątek o godz. 18:30.

3. W sobotę przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Ci wielcy Boży posłańcy bronią nas i pouczają.

4. Wspólny różaniec w tym tygodniu (1615):


5. W dniu 7 października br. organizowana jest autokarowa pielgrzymka na odpust Matki Bożej Różańcowej na Jasną Gorę. Wyjazd godz. 700 powrót ok. 1530. Lista jest na stoliku.

6. Powstaje kolejne Kolo Różańcowe - brakuje jednak 2 osób. Prosimy o zgłoszenia.

Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela - 16 września 2018

1. Dziś odbędą się następujące spotkania:
• po mszy o godz. 900 w salce parafialnej w sprawie pielgrzymki do Fatimy
• po mszy o godz. 1100 w kościele obowiązkowe spotkanie z rodzicami w sprawie 1 komunii świętej dzieci z klas III

2. Jutro przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.

3. We wtorek chcemy zaprosić młodzież do wspólnej modlitwy w dniu jej patrona, św. Stanisława Kostki na Mszy Świętej o godz. 1700.

4. W środę spotkanie kandydatów do bierzmowania i rodziców kandydatów - z gimnazjum: godz. 1830.
Spotkanie dla klas 8 i 7 szkoły podstawowej w kolejnym tygodniu.

5. W piątek w godzinach porannych wyrusza nasza pielgrzymka do Fatimy. Chętnie zabierzemy intencje każdego z was, aby je omodlić i przedstawić MB. Można je składać w najbliższym czasie w skrzynce intencji na końcu kościoła.

6. W piątek o godz. 1500 wspólna koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do wieczornej mszy.

7. Wspólny różaniec w tym tygodniu (1615):
• Środa - za całą parafię w dniu święta MB
W dniu 7 października br. organizowana jest autokarowa pielgrzymka na odpust Matki Bożej Różańcowej na Jasną Gorę. Wyjazd godz. 700 powrót ok. 1530. Koszt pielgrzymki od 15 zł - 20 zł w zależności od liczby uczestników. Lista, na którą można się zapisać jest na stoliku.

8. Powstaje kolejne Kolo Różańcowe - brakuje jednak 2 osób. Prosimy o zgłoszenia.

Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela - 9 września 2018

1. Dziś w Niedyszynie obchody 90-lecia OSP. O godz. 1400 msza św. polowa.

2. Raz jeszcze zapraszamy chłopców do grona ministrantów.

3. Pan organista kolejny raz zwraca się z prośbą o zgłaszanie się do parafialnego chóru - spotkanie we wtorek w domu parafialnym o godz. 1830.

4. W piątek o godz. 1500 wspólna koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do wieczornej mszy. Tego dnia będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża świętego. Zachęcamy, aby w tym dniu uczcić krzyż, znak męki i zwycięstwa Chrystusa. Na zakończenie Mszy Świętej ucałujemy krzyż, tak jak czynimy to w Wielki Piątek.

5. Wspólny różaniec w tym tygodniu (1615):
• Środa - za całą parafię w dniu święta MB
• Czwartek - za kapłanów
• Sobota - za całą parafię w dniu święta MB Bolesnej
W dniu 7 października br. organizowana jest autokarowa pielgrzymka na odpust Matki Bożej Różańcowej na Jasną Gorę. Wyjazd godz. 700 powrót ok. 1530. Koszt pielgrzymki od 15 zł - 20 zł w zależności od liczby uczestników. Lista, na którą można się zapisać jest na stoliku.

6. Powstaje kolejne Kolo Różańcowe - brakuje jednak 3 osób. Prosimy o zgłoszenia.

7. W przyszłą niedzielę odbędą się następujące spotkania:
• po mszy o godz. 900 w salce parafialnej w sprawie pielgrzymki do Fatimy
• po mszy o godz. 1100 w kościele obowiązkowe spotkanie z rodzicami w sprawie 1 komunii świętej dzieci z klas III

Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela - 2 września 2018

1. Po wakacjach wracamy do stałych godzin mszy świętych w niedzielę i w tygodniu. Także kancelaria parafialna czynna będzie od 1730. Od przyszłej niedzieli wraca także praktyka przynoszenia darów w czasie mszy o godz. 900 i 1100.

2. Dziś dożynki parafialne na mszy o godz. 1100.

3. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 1700 pragniemy wypraszać pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie młodego pokolenia.

4. Zapraszamy chłopców do grona ministrantów. Pan organista kolejny raz zwraca się z prośbą o zgłaszanie się do parafialnego chóru - spotkanie zostanie ogłoszone za tydzień.

5. W pierwszy czwartek miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 1700 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Tego dnia w naszej parafii JE Ks. Bp Ireneusz Pękalski odprawi mszę świętą na rozpoczęcie nowego roku formacji DK i Ruchu Światło-Życie.

6. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy również do rozpoczęcia nabożeństwa dziewięciu pierwszych piątków. Pan Jezus związał z tym nabożeństwem szczególne obietnice dla wiernych czcicieli Jego Serca.

7. Rano odwiedzimy chorych, a o godz. 1500 wracamy do praktyki wspólnej koronki do Bożego Miłosierdzia. Od godz. 1600 okazja do spowiedzi. Z racji na spotkanie katechetyczne w Piotrkowie tego dnia nieczynna będzie kancelaria parafialna.

8. W sobotę przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, znane jako święto Matki Bożej Siewnej. Msze święte: 900 i 1700.

9. Wspólny różaniec w tym tygodniu (1615):
• Środa - za chorych
• Sobota - za całą parafię w dniu święta MB /po mszy o 9.00/

10. Za tydzień msza polowa w Niedysznie o godz. 14.00 z racji na 90-lecie OSP

Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela - 26 sierpnia 2018

1. W przyszłą niedzielę 2 września wracamy do stałych godzin mszy świętej: 730; 900; 1100; 1700. natomiast w kolejnym tygodniu /od 3 września/ codzienne msze będą o 1700 i 1745.

2. Za tydzień w naszej parafii Święto Dziękczynienia za Plony, czyli dożynki. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia w czasie mszy o godz. 1100. Tegoroczne dożynki przygotowuje sołectwo Dobrzelów. Niech nie zabraknie wieńcy dożynkowych z naszych wiosek.

3. Wspólny różaniec w tym tygodniu (1745):
• Środa - za Ojczyznę
• Sobota - różaniec wynagradzający i wymiana tajemnic

Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela - 24 czerwca 2018

1. Od 25 czerwca rozpoczynamy wakacyjny porządek nabożeństw w naszej parafii.

2. Wakacyjny porządek mszy: 9:00; 11:00 i 19:00.

3. W dni powszednie msza święta o 18:30, w niektóre dni również o 19:00. Przed mszą o 18:30 okazja do spowiedzi.

4. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku od 17:45 do 18:15.

5. W czasie wakacji ogłoszenia mogą być rzadziej aktualizowane.

6. W środę czcimy naszą patronkę - Matkę Bożą Nieustającej Pomocy. W naszym kościele, zwłaszcza w każdą środę, zwracamy się do Niej jak do naszej Matki i Pośredniczki, przedkładając Bogu Ojcu podziękowania, prośby osobiste i wspólnotowe. Niech Maryja, Matka Nieustannie Pomagająca, uczy nas tej samej pięknej postawy – pomagania innym. Msze święte w tym dniu: 900 i 1800 suma odpustowa połączona z procesją wokół kościoła. Mszę odprawi o. Henryk Lachur SCJ.

7. Po sumie odpustowej zapraszam do wspólnego świętowania na placu przykościelnym /trzeba tylko się modlić o pogodę/. Przypominam się paniom z prośbą o ciasto, a panów proszę o pomoc przy samej procesji. Kancelaria tego dnia nieczynna.

8. W piątek, w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, naszymi modlitwami będziemy wspierać osobę i dzieła Ojca Świętego. Msza Święta o godz. 1830. Tradycyjnie w tym dniu zbierana ofiara przekazywana jest na działalność Stolicy Apostolskiej. Ze względu na uroczystość liturgiczną w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Kancelaria tego dnia nieczynna.

9. Na ostatnie nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy codziennie po mszy godz. 1830

10. Wspólny różaniec w tym tygodniu:
• Środa - w intencjach wszystkich Parafian - godz. 1700
• Niedziela (1 lipiec) - w intencjach członków Rodziny Różańcowej, po Mszy Św. o 9.00.

Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela - 27 maja 2018

1. Dziś porządek mszy: 730; 900; komunijne: 1000 i 1200; 1700.

2. Dzisiaj przeżywamy ustanowiony kilka lat temu w Kościele w Polsce Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad naszym narodem.

3. Po Uroczystościach Bożego Ciała zaraz po mszy o 1700 aż do czwartku w ramach nabożeństwa procesja eucharystyczna wokół kościoła.

4. Jutro bierzmowanie naszej młodzieży w czasie mszy o godz. 1800 - Bp Ireneusz Pękalski.

5. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po uroczystej procesji poświęcenie wianków.

6. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez św. Jana Pawła II w 1995 roku. Prośmy, aby serca kapłanów i każdego z nas Chrystus uczynił według Serca swego. Msze Święte będziemy sprawować o godz. 1700. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. W sobotę będziemy wspominać Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, niepodzielnie zjednoczone z Sercem Jej Syna.

8. Kancelaria przez najbliższe dwa tygodnie czynna będzie: 16:15 - 16:45.

9. Różaniec w tym tygodniu (1615):
• środa – za chorych
• piątek - za całą parafię
• Sobota - za całą parafię

Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela - 27 maja 2018

1. Ostatnie już spotkania dla dzieci komunijnych w tym tygodniu:
• SP 1 i SP Dobrzelów - poniedziałek o godz. 1815
• SP 3 - wtorek o godz. 1815

2. W środę spotkanie dla dzieci klas IV z racji na rocznicę komunii, która będzie w uroczystość Bożego Ciała na mszy o godz. 1100. Początek spotkania 1745 a zaraz po krótkiej próbie będzie możliwość spowiedzi.

3. W czwartek będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 730; 900; 1100 a po niej wyruszymy w procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy po ulicach naszej parafii. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w miejscach z roku ubiegłego, a także sztandarów, feretronów i chorągwi, udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Prosimy o pomoc w dekorowaniu nie tylko mieszkańców, ale także wspólnot: Domowego Kościoła, Żywego Różańca, ministrantów. Liczymy też na pomoc OSP w samej procesji.

4. Przypominamy, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej. Nie ma mszy wieczorem.

5. Po Uroczystości Bożego Ciała każdego dnia oktawy w ramach nabożeństwa będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła.

6. W piątek odwiedziny chorych z komunią. o godz. 1500 koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do wieczornej mszy. Od 1600 okazja do spowiedzi. Na zakończenie adoracji odmówimy litanie do Serca Pana Jezusa - nie tylko z racji 1-go piątku, ale zaczynamy cały miesiąc poświęcony Sercu Jezusowemu. Codzienne nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa po wieczornej mszy /z wyjątkiem piątków/

7. W piątek spotkanie dla bierzmowanych o godz. 1815.

8. W sobotę spowiedź dla dzieci i rodziców przed pierwszą komunią:
• godz. 900 - SP 1 i SP Dobrzelów - komunia w niedzielę o godz. 1000
• godz. 1030 - SP 3 - komunia w niedzielę o godz. 1200

9. W niedzielę porządek mszy: 730; 900; komunijne: 1000 i 1200; 1700.

10. Różaniec w tym tygodniu (1615):
• środa – za całą parafię
• piątek - za dzieci
• Sobota - Różaniec wynagradzający Najświętszej Maryi Pannie w I Sobotę M-ca.

Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela - 13 maja 2018

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie, razem z naszym Zbawicielem, w domu Ojca.

2. W tym tygodniu, razem z Apostołami zgromadzonymi w Wieczerniku, chcemy trwać w oczekiwaniu na spełnienie się Jezusowej obietnicy zesłania Ducha Świętego.

3. Dziś o 2045 w kościele rozpocznie się nabożeństwo fatimskie. Pójdziemy procesją różańcową ulicami: Ks. Popiełuszki, Żniwną, Siewną, Polną, i dalej w kierunku kościoła. Zapraszamy wszystkich do udziału w tym nabożeństwie. /koniecznie z lampionami/.

4. Codzienne nabożeństwa majowe po wieczornej mszy o 1700. Zachęcamy także do modlitwy przy kapliczkach i krzyżach.

5. Jutro święto św. Macieja, ucznia Jezusa wybranego do grona Apostołów, męczennika.

6. W środę przypada święto św. Andrzeja Boboli - patrona Polski, męczennika.

7. Na stoliku obok obrazu Miłosiernego Jezusa wyłożone są luźne kartki kroniki misyjnej, na których możemy zapisywać nasze modlitwy i intencje, które towarzyszyły misjom.

8. Przypominamy, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

9. Majowe kapliczki:
• Niedyszyna i Helenów 19 maja godz. 1800
• Dobrzelów - 26 maja godz. 1800

10. Różaniec w tym tygodniu (1615):
• środa – za rodziny
W dniu 02 czerwca 2018 roku wyjazd do Częstochowy w ramach VI Ogólnopolskiej Pielgrzymki Żywego Różańca na Jasną Górę. Wyjazd o 7.00. Powrót ok. 15.00 - 16.00. Koszt od 15 do 20 zł w zależności od liczby uczestników pielgrzymki.

11. We worek spotkanie dzieci komunijnych z Dobrzelowa i SP 1 - początek 1815.

Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela - 6 maja 2018

1. Za tydzień mija termin dopełnienia formalności i złożenia indeksów przez kandydatów do bierzmowania.

2. Od jutra do środy z całym Kościołem modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące.

3. Przypominamy: codzienne nabożeństwa majowe po wieczornej mszy o 1700. Zachęcamy także do modlitwy przy kapliczkach i krzyżach.

4. We wtorek przypada uroczystość patrona Polski, św. Stanisława, biskupa i męczennika. Trwajmy na modlitwie za naszą Ojczyznę. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 1700.

5. Skończył się czas wypominek półroczynych, więc jeśli ktoś chce przedłużyć ......

6. Na stoliku obok obrazu Miłosiernego Jezusa wyłożone są luźne kartki kroniki misyjnej, na których możemy zapisywać nasze modlitwy i intencje, które towarzyszyły misjom świętym.

7. Za tydzień 13 maja wieczorem nabożeństwo fatimskie. Szczegóły w przyszłą niedzielę.

8. Majowe kapliczki w następującym porządku:
• Dolna - 12 maja godz. 1800
• Niedyszyna i Helenów 19 maja godz. 1800
• Dobrzelów - 26 maja godz. 1800

9. Różaniec w tym tygodniu (1615):
• środa – za dzieci i młodzież
W dniu 02 czerwca 2018 roku wyjazd do Częstochowy w ramach VI Ogólnopolskiej Pielgrzymki Żywego Różańca na Jasną Górę. Wyjazd o 7.00. Powrót ok. 15.00 - 16.00. Koszt od 15 do 20 zł w zależności od liczby uczestników pielgrzymki.

(122kB)


Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela - 22 kwietnia 2018

1. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej.

2. Jutro, w uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika - głównego Patrona Polski, modlimy się za naszą Ojczyznę. Msze Święte o godz. 1700 i 1745. kancelaria będzie nieczynna

3. W środę przypada święto św. Marka, Ewangelisty. Jest to tradycyjnie dzień modlitw o urodzaje.

4. Różaniec w tym tygodniu (1615):
• środa – za kapłanów i osoby konsekrowane
• czwartek - za całą parafię

5. W piątek o godz. 1500 koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do wieczornej mszy.

6. Od soboty 28 kwietnia przez cały tydzień przeżywać będziemy Misje Miłosierdzia. Około godziny 1640 oczekujemy na placu przy kościele, gdzie przywitamy obraz Jezusa Miłosiernego i relikwie św. Faustyny. Nastąpi uroczyste wprowadzenie w procesji do kościoła, przywitanie, a następnie msza święta na rozpoczęcie. Bardzo prosimy o liczny udział w tym powitaniu, liczymy na pomoc grup parafialnych, OSP w Dobrzelowie i Niedyszynie.

7. W gablotach i na stronie parafialnej znajduje się szczegółowy plan misji.

8. W związku z programem misji bardzo prosimy o sprawdzenie w gablocie, czy godziny zamówionych mszy nie uległy zmianie - dotyczy to mszy o godz. 1900 której nie będzie.

9. Po zakończonych misjach świętych zaczniemy przyjmować intencje na kolejny rok.

10. Rodziców dzieci komunijnych prosimy o zwrot ankiet, które otrzymali w kościele.

Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela - 18 marca 2018

1. W piątą niedzielę Wielkiego Postu Pan Jezus mówi otwarcie, że musi umrzeć, aby wydać plon obfity, że zostanie nad ziemię wywyższony na krzyżu, aby pociągnąć wszystkich do siebie. Starajmy się jak najpełniej przez osobiste nawrócenie współuczestniczyć z Panem Jezusem w Jego dziele odkupienia każdego z nas.

2. Dziś Gorzkie Żale z nauką pasyjną o godz. 1630.

3. Jutro przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca NMP i patrona Kościoła. Na Mszę Świętą zapraszamy o godz. 900 i 1700. Z racji na uroczystość kancelaria będzie nieczynna.

4. W piątek o godz. 15 koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do wieczornej mszy. Podczas mszy zbierane będą ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Po mszy droga krzyżowa. Z racji na nieobecność ks. Karola /który głosić będzie rekolekcje w Krzepczowie/ kancelaria tego dnia nieczynna.

5. Tego dnia wyruszy także Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Początek o 1900 w parafii Zesłania Ducha Świętego na Przytorzu, a zakończenie w parafii Narodzenia NMP.

6. Za tydzień Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy Świętej pobłogosławimy palmy. Po mszy o godz. 1100 krótkie spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych.

7. Przed świętami planujemy odwiedzić chorych w domach. Chcemy to zrobić za tydzień w środę - 28 marca. Zgłoszenia w zakrystii.

8. Różaniec w tym tygodniu - godz. 1615:
• Poniedziałek - za całą parafię
• Środa - za dzieci i młodzież.

9. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu:
• mieszkańcy Helenowa 300 zł
• mieszkańcy Niedyszyny 460 zł
• taca z naszych rekolekcji 1600 zł

Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela - 11 marca 2018

1. Dziś Gorzkie Żale z nauką pasyjną o godz. 1630.

2. Różaniec w tym tygodniu - godz. 1615:
• Środa - za rodziny

3. W piątek o godz. 15 koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do wieczornej mszy. Podczas mszy zbierane będą ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Po mszy droga krzyżowa.

4. W związku z rekolekcjami w naszym mieście kancelaria parafialna we wtorek nieczynna

5. W związku z tym, że nie wszyscy odebrali stroje komunijne swoich dzieci, zapraszamy ich w sobotę do salki parafialnej w godzinach 1000 - 1100.

6. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu:
• mieszkańcy Myszaków 350 zł
• bezimienna z Żuławskiej 50 zł
• bezimienna ze Wspólnej 100 zł

(122kB)


Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela - 4 marca 2018

1. Dziś Gorzkie Żale z nauką pasyjną o godz. 1630.

2. Od czwartku do soboty w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. /program w gablotach, w Internecie/. Dzień spowiedzi planowany jest w sobotę w godz. 830 - 1130 i 1630 - 1900. Nie odkładajmy spowiedzi na późniejszy czas, do świąt jest już naprawdę blisko.

3. W piątek o godz. 15 koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do wieczornej mszy. Po mszy droga krzyżowa. Podczas mszy zbierane będą ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

4. W związku z rekolekcjami kancelaria parafialna w czwartek i piątek czynna będzie: 1800 - 1830

5. Różaniec w tym tygodniu - godz. 1615:
• Środa - za dzieci i młodzież.
• Czwartek - za kapłanów i osoby konsekrowane; o nowe powołania kapłańskie

6. Na stoliku na końcu kościoła prasa katolicka (ofiara do puszki obok):
• Niedziela
• Idziemy

Informacja dla rodziców dzieci komunijnych:

Prosimy o przybycie do salki parafialnej obok kancelarii w godzinach 1730 - 1830 na przymiarkę strojów komunijnych dziewczynki w następującym porządku:
Poniedziałek: SP Dobrzelów i SP nr 1
Wtorek: SP nr 3

Odbiór gotowych strojów dla wszystkich dzieci w rekolekcyjną sobotę w salce parafialnej:
1000 - 1100 SP Dobrzelów i SP nr 1
1100 msza z nauką rekolekcyjną i okazja do spowiedzi
1200 - 1300 SP nr 3

Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela - 25 lutego 2018

1. Dziś Gorzkie Żale z nauką pasyjną o godz. 1630.

2. W czwartek, 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych niezłomnych bohaterach. Msza w kościele Narodzenia NMP o 19.00

3. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek miesiąca, który przypomina nam wydarzenia z Wielkiego Czwartku, ustanowienie sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Podczas Mszy Świętej o godz. 1700 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.

4. W piątek rano odwiedziny chorych. O godz. 15 koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do wieczornej mszy. Po mszy droga krzyżowa. Podczas mszy zbierane będą ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej od 1630

5. Różaniec w tym tygodniu - godz. 1615:
• Środa - za Ojczyznę
• Czwartek - za Rodzinę Różańcową /wymiana tajemnic/
• Sobota - wynagradzający z 1 sobotę miesiąca

6. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej odbędą się w dniach 8-10 marca. Poprowadzi je ks. Tomasz Estkowski z Pabianic.

7. Dziś przypada Dzień Modlitwy i Postu za Misjonarzy. Możemy ofiarą złożoną do puszki wesprzeć ogólnopolski Fundusz Misyjny.

(122kB)


Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela - 18 lutego 2018

1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół przypomina nam prawdę, że każdy z nas jest kuszony. Pan Jezus także nie był w swoim ziemskim życiu wolny od pokus. Pokazał nam jednak, jak należy z nimi walczyć.

2. Dziś Gorzkie Żale z nauką pasyjną o godz. 1630.

3. W piątek o godz. 15 koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do wieczornej mszy. Po mszy droga krzyżowa. Podczas mszy zbierane będą ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

4. Gorąco zachęcamy parafian do licznego udziału w nabożeństwach drogi krzyżowej i gorzkich żalach oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego.
5. W piątek po drodze krzyżowej w salce parafialnej spotkanie związane z wrześniową pielgrzymką do Hiszpanii i Portugalii. /przynajmniej jedna osoba z rodziny/

6. Różaniec w tym tygodniu - godz. 1615:
• Środa - za dzieci i młodzież

7. Już dzisiaj informujemy, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej odbędą się w dniach 9-10 marca. Poprowadzi je ks. Tomasz Estkowski z Pabianic.

8. Ze stolika na końcu kościoła można pobrać małe puszki na ofiarę wielkopostną dla CARITAS

9. Za tydzień, w drugą niedzielę Wielkiego Postu przypada Dzień Modlitwy i Postu za Misjonarzy. Tego dnia będziemy zbierać do puszek ofiary na ogólnopolski Fundusz Misyjny.

Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela - 11 lutego 2018

0. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w piątek, godzina 19:00. Obecność obowiązkowa.

1. Dzisiaj, w Światowy Dzień Chorego, naszymi modlitwami otaczamy chorych i cierpiących. Zachęcamy do korzystania z daru, jakim w Kościele jest sakrament namaszczenia chorych. Jest to sakrament uzdrawiający: umacnia w słabości, a w przypadku osób, które nie mogą już skorzystać z sakramentu pokuty, także gładzi grzechy, jeżeli chory miał w sercu pragnienie pojednania się z Panem Bogiem. Pamiętajmy, aby w przypadku ciężkiej choroby bliskiej osoby nie zwlekać z zatroszczeniem się o udzielenie jej tego sakramentu.

2. Dzisiaj Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Problem alkoholizmu dotyka wielu milionów naszych rodaków. Zachęcamy do modlitwy i podjęcia dzieł miłosierdzia celem wspierania osób pragnących wyzwolenia się z nałogu.

3. W najbliższą środę przypada Popielec rozpoczynający czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem głów popiołem na znak pokuty odprawimy o godz. 900; 1700; 1900. Zachęcamy do uczestnictwa oraz do podjęcia praktyk pokutnych w tym świętym czasie. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tzw. czas zakazany, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, tańców i dyskotek.
W Środę Popielcową kancelaria parafialna nie bedzie czynna.

4. Po mszy w Środę Popielcową będzie można materialnie wspomóc Caritas przez złożenie ofiary do puszek. Caritas na czas Wielkiego Postu proponuje nam wiele akcji dobroczynnych, o jednej z nich chcemy już dziś powiedzieć. To jałmużna postna. Do specjalnie przygotowanych kartonowych skarbonek można przekazywać zaoszczędzone pieniądze, które wydalibyśmy na różnego rodzaju przyjemności. Skarbonki będzie można pobrać ze stolika na końcu kościoła. Tam też prosimy je oddać w Niedzielę Miłosierdzia.

5. W piątek o godz. 1500 koronka do Bożego Miłosierdzia. Po mszy o godz. 1700 pierwsze nabożeństwo Drogi Krzyżowej, na które serdecznie zapraszamy.

6. Różaniec w tym tygodniu (1615):
• dziś - za całą parafię
• Środa – za rodziny.

Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela - 4 lutego 2018

1. Przypominamy: w czasie ferii szkolnych kancelaria parafialna będzie czynna w godzinach 1630 - 1700.

2. W piątek o 1500 koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do wieczornej mszy.

3. Różaniec w tym tygodniu (1615):
• Środa – za chorych
• Czwartek - za kapłanów i osoby konsekrowane
• Niedziela - za całą wspólnotę parafialną.

4. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. Zachęcamy rodziny, aby pomogły chorym i starszym krewnym w dotarciu do świątyni na eucharystię