Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela - 24 września 2017

1. Koronka na ulicach miast, jak co roku, zgromadzi nas na skrzyżowaniach ulic 28 września o godz. 15.00. Będziemy prosić o Miłosierdzie Boże dla nas i o pokój na świecie. Zachęcamy do włączenia się we wspólną modlitwę. Niech przez chwilę świat zatrzyma się w zadumie i kontemplacji Bożego Miłosierdzia. Spotykamy się na placu przy krzyżu.

2. W piątek o godz. 15 wspólna koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracji Najświętszego Sakramentu do wieczornej mszy. Tego dnia w kalendarzu liturgicznym przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. To nie lukrowana bajka dla dzieci. Anioły są bowiem namacalnym przejawem obecności Pana Boga w świecie, Jego głosem. Łączą niebo z ziemią. Korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei. Tym bardziej zapraszam na wieczorną Mszę Świętą.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali po wieczornej mszy.

4. Wspólny różaniec w tym tygodniu o godz. 16.15:
• środa - za Ojczyznę
Zapraszamy chętnych na pielgrzymkę na Jasną Górę na Odpust Matki Bożej Różańcowej w dniu 1 października br.. Lista na którą prosimy się zapisać znajduje się na stoliku. Wyjazd o godz. 7.00 a powrót ok. 15.00. Koszt od 15 do 20 zł w zależności od liczby uczestników.

5. W gablocie znajdziemy informacje nt. Różańca do granic. Można jeszcze zapisać się na wyjazd z Bełchatowa w dniu 7 października.

6. Przed wizytacją powinniśmy pomyśleć o Radzie Parafialnej, która będzie służyła nam pomocą przez najbliższe lata. Już teraz mieszkańcy Dobrzelowa, Helenowa, Myszaków i Niedyszyny powinni wybrać, kto będzie ich reprezentował na tym forum. Powinni to być przede wszystkim praktykujący katolicy. Czekamy na zgłaszanie kandydatur - także z części miejskiej. Nie wzbraniajmy się przed taką posługą na rzecz wspólnoty.

W najbliższym czasie msze święte w naszym kościele będą sprawowane w następujących intencjach:

Niedziela - 24 września 2017

730 + Wacława, Kazimiera, Czesław i cr. Kołtonik
900 + Józef, Józefa Rzepeccy
1100 + Stanisław Bartos
1700 + Marianna, Damian Grzegorek, Stefania, Antoni Mazur


Poniedziałek - 25 września 2017

1700 + Marian Kierzyński
1700 + Zofia Członka


Wtorek - 26 września 2017

1700 + Jan Kujawa
1700 - 90 urodziny Władysławy Rzepeckiej


Środa - 27 września 2017

1700 + Helena Szustakowska - 2 r.ś.
1700 + Zofia Członka


Czwartek - 28 września 2017

1700 - 70 urodziny
1700 + Katarzyna Mika


Piątek - 29 września 2017

1700 - dziękczynna w 30 ur. Kingi
1700 + Marian Kierzyński


Sobota - 30 września 2017

1700 + Aleksandra Jeż - 29 r.ś.


Niedziela - 1 października 2017

730 - za parafian
900 - w dniu imienin Hieronima
1100 + Stanisław Barański
1700 + Zofia, Stanisław Jadwiszczak, Emilia, Stanisław, Stefan Gaszewscy


Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela - 17 września 2017

1. Dziś w ogrodach parafii farnej o godz. 19:30 różaniec, a po nim o 20:00 misterium fatimskie.

2. Dzisiejsza niedziela w szczególny sposób w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Jakim mogą być dobrem, wielokrotnie przekonywaliśmy się podczas pielgrzymek papieskich do naszej Ojczyzny. Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie.

3. Jutro przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Podczas Eucharystii przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki, będziemy prosili Pana Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła – zapraszam nie tylko dzieci i młodzież, ale także rodziców, nauczycieli i wychowawców.

4. Rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie do sakramentu bierzmowania, do którego przystępuje młodzież kl. III Gimnazjum. Powinni się też zgłosić ci wszyscy, którzy wcześniej nie przystąpili do tego sakramentu. Nie będziemy przyjmować zgłoszeń tuż przed samym bierzmowaniem !!! Spotkanie dla rodziców i młodzieży w najbliższą środę - początek 18:15. Obecność obowiązkowa.

5. W czwartek, 21 września, obchodzimy święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo podczas Mszy Świętej o godz. 17:00 będziemy się szczególnie modlić o to, abyśmy jak on, umieli pozostawić wszystko i pójść za Jezusem. Podczas tej Eucharystii będziemy dziękować Panu Bogu za dar naszego powołania do wspólnoty Kościoła. Po mszy świętej spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej.

6. W piątek o godz. 15:00 wspólna koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracji Najświętszego Sakramentu do wieczornej mszy.

7. Wspólny różaniec w tym tygodniu o godz. 16:15:
• środa - za dzieci i młodzież
Zapraszamy chętnych na pielgrzymkę na Jasną Górę na Odpust Matki Bożej Różańcowej w dniu 1 października br.. Lista na którą prosimy się zapisać znajduje się na stoliku. Wyjazd o godz. 7.00 a powrót ok. 15.00. Koszt od 15 do 20 zł w zależności od liczby uczestników.

8. Parafia nasza przygotowuje się do wizytacji biskupiej w dniu 8 października. Przybędzie do nas ks. Bp Marek Marczak. To także czas, kiedy powinniśmy pomyśleć o nowej Radzie Parafialnej, która będzie służyła nam pomocą. Już teraz mieszkańcy Dobrzelowa, Helenowa, Myszaków i Niedyszyny powinni wybrać, kto będzie ich reprezentował na tym forum. Powinni to być przede wszystkim praktykujący katolicy. Czekamy na zgłaszanie kandydatur - także z części miejskiej. Nie wzbraniajmy się przed taką posługą na rzecz wspólnoty.

Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela - 10 września 2017

1. W czwartek przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim nadeszło zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy też, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas każdej Eucharystii Chrystus ponawia swoją paschalną Ofiarę „za życie świata”. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża. Zachęcam do licznego udziału w świątecznej Mszy Świętej o godz. 17:00.

2. W piątek o godz. 15 wspólna koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracji Najświętszego Sakramentu do wieczornej mszy. Tego dnia przypada jeszcze jedno maryjne wspomnienie liturgiczne – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Matka Boża od chwili poczęcia aż po krzyż na Kalwarii jest dla nas wzorem trwania przy Chrystusie, naszym Zbawicielu.

3. W przyszłą niedzielę, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku, w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.

4. Bóg zapłać Pani sołtys i mieszkańcom Myszaków za trud włożony w przygotowanie tegorocznych dożynek. Poziom dożynek jest naprawdę coraz wyższy. Gratulacje.

5. Wspólny różaniec w tym tygodniu o godz. 16:15:
• wtorek - Wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi - Różaniec za całą Parafię;
• środa - za rodziny
• czwartek - Różaniec za Kapłanów;
• piątek - Święto Matki Bożej Bolesnej - Różaniec za całą Parafię;

Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela - 27 sierpnia 2017

1. Dziś w naszej parafii święto dziękczynienia za plony, czyli dożynki. Podczas mszy świętej o godz. 1100 będziemy dziękować za zebrane plony i prosić Ojca w niebie, aby służyły one wspólnemu dobru. Gospodarzami i Starostami dożynkowymi tegorocznej uroczystości są mieszkańcy Myszaków.

2. Jutro dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. Zatroszczmy się, by rozpoczęły go w imię Boże. Zapraszamy najmłodszych parafian, ich rodziców, nauczycieli i katechetów na Eucharystię o godz. 17:00 podczas której będziemy modlić się o światło i dary Ducha Świętego w nowym roku.

3. Zatroszczmy się o dobre wychowanie młodego pokolenia. Żywo interesujmy się ich postępami w szkole, zadbajmy o ich udział w lekcjach religii. Przypominamy ponadto, że przygotowanie do sakramentów świętych – do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej oraz do bierzmowania odbywa się przy parafii. Więcej informacji w najbliższym czasie w ramach ogłoszeń duszpasterskich. Zapraszamy chłopców ze Szkoły Podstawowej do liturgicznej służby ołtarza.

4. W pierwszy czwartek miesiąca września gościmy Bp Ireneusza Pękalskiego oraz rodziny Domowego Kościoła, którzy przychodzą do naszej świątyni modlić się na rozpoczęcie nowego roku formacyjnego. Po mszy spotkanie rodzin przy grillu w "Barbórce" (ul. Kolejowa)

5. W piątek, 8 września przypada święto Narodzenia NMP, w polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Siewnej. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 900 i 1700 na zakończenie których pobłogosławimy ziarno do jesiennych zasiewów. W piątek o godz. 15 wspólna koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracji Najświętszego Sakramentu do wieczornej mszy.

6. Bóg zapłać wszystkim za bardzo liczny udział w obchodach 10-lecia naszej parafii. Wszystkim paniom podziękowanie za wspaniałe ciasta. Podziękowania także dla wszystkich obecnych delegacji W czasie tej uroczystości Abp Władysław Ziółek poświęcił:
• nową chorągiew poświęconą MB Różańcowej /dar rodziny różańcowej/
• figurę MB Fatimskiej /dar rodziców i dzieci komunijnych/
• nowe organy

7. Wspólny różaniec w tym tygodniu o godz. 16:15:
• poniedziałek - Wspomnienie Matki Bożej Pocieszenia - Różaniec za całą Parafię;
• środa - za chorych
• piątek - Święto Narodzenia NMP - za całą parafię

Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela - 27 sierpnia 2017

1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Od jutra msza święta wieczorna o godz. 17:00, a w przyszłą niedzielę wracamy do stałego porządku mszy: 7:30; 9:00; 11:00; 17:00. Będziemy też na mszach o 9 i 11 przynosić - jak to mamy w zwyczaju - dary ofiarne. Dary będą przygotowane na stoliku, a przynosi je rodzina, która zamawia intencje mszalną tego dnia.

2. Kancelaria parafialna czynna będzie w godzinach: 17:30 - 18:30.

3. Pierwszy piątek miesiąca przypada dokładnie 1 września, będzie to również 78. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamięć o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Rano od 900 odwiedziny chorych. O godz. 1500 w kościele wspólna koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do wieczornej mszy świętej. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej od godz. 16:00. Tego dnia nieczynna będzie kancelaria

4. Także w piątek obchodzić będziemy także 10 rocznicę powstania parafii. Rocznicowej mszy przewodniczyć będzie Ks. Abp senior Władysław Ziółek - emerytowany metropolita łódzki, który ustanowił naszą parafię. Uroczysta msza święta o godz. 1700. A po mszy dla wszystkich obecnych tort urodzinowy, ciasto i kawa. Zwracamy się z prośbą do wszystkich pań - podobnie, jak przy odpuście - o przygotowanie na ten dzień ciasta, którym będziemy mogli obdarować wszystkich gości.

5. W czasie tej uroczystości zostaną poświęcone:
• nowa chorągiew poświęcona MB Różańcowej /dar rodziny różańcowej/
• figurę MB Fatimskiej /dar rodziców i dzieci komunijnych/
• nowe organy firmy Viscount

6. W przyszłą niedzielę w naszej parafii święto dziękczynienia za plony, czyli dożynki. Podczas tego dziękczynienia w naszej wspólnocie parafialnej, która została zaplanowana na mszy świętej o godz. 1100 będziemy prosić Ojca w niebie, aby zebrane płody ziemi służyły wspólnemu dobru. Gospodarzami i Starostami dożynkowymi tegorocznej uroczystości są mieszkańcy Myszaków.

(122kB)